Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Staw będzie miał stację paliw. Już niedługo rozpocznie się budowa, inwestorem jest GRUPA Orlen

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Orlen wyłonił wykonawcę budowy stacji paliw w Nowym Stawie i jak mówi burmistrz, na przełomie kwietnia i maja ma rozpocząć się budowa. Mieszkańcy z utęsknieniem czekają na realizację inwestycji.

Stacja paliw Orlenu powstanie w Nowym Stawie

Przypomnijmy, że w Nowym Stawie obecnie nie ma stacji paliw. Ostatnia zakończyła działalność około trzech lat temu. To duży problem dla zmotoryzowanych mieszkańców, dlatego burmistrz czynił starania, by ściągnąć do miasta inwestora i już w 2022 roku dała się przekonać GRUPA Orlen. Później trwały sprawy proceduralne, włącznie z wydaniem decyzji środowiskowej, przygotowaniem projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, uzyskania decyzji wojewódzkiego konserwatora zabytków i pozwolenia na budowę.

CZYTAJ TEŻ: W Nowym Stawie brakuje stacji paliw, ale problem zostanie rozwiązany

Gmina nie jest stroną, bo stacja paliw powstanie na działce kupionej przez GRUPĘ Orlen od prywatnego właściciela, ale burmistrz był zaangażowany w sprawę, zna plany inwestora i może przekazać dobrą wiadomość.

Ostatnie uzgodnienia zostały pozytywnie zaopiniowane, wykonawca został wyłoniony i na przełomie kwietnia i maja ma rozpocząć się budowa. Orlen twierdzi, że w ciągu 3-4 miesięcy inwestycja powinna być zrealizowana, czyli latem stacja paliw powinna gotowa – mówi nam Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.

Stacja paliw powstanie przy ulicy Słowackiego, czyli przy tzw. obwodnicy na dawnych terenach cukrowni, w pobliżu rzeki. „Instalacja do podziemnego magazynowania oraz do dystrybucji produktów naftowych” zostanie zbudowana na gruncie o powierzchni 0,3 ha i złożą się na nią między innymi:

  • 1 zbiornik paliw o pojemności 60 m sześc.,
  • 1 podziemny zbiornik LPG o pojemności 10 m sześc.,
  • 1 dystrybutor dwustronny czterowężowy,
  • 1 dystrybutor tankowania LPG.

Planowana sprzedaż rocznie to łącznie 2300 m sześc., w tym benzyny około 680 m sześc., ON – około 1310 m sześc. Dodatkowo będzie sprzedawany gaz w butlach dla gospodarstw domowych (około 270 m sześc. rocznie). W ramach działalności prowadzona będzie sprzedaż drobnych artykułów motoryzacyjnych, spożywczych i innych. Dostępne będą też stanowiska z kompresorem i odkurzaczem.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto