Nowy Staw. II Żuławski Bieg i Marsz Nordic Walking w ramach Światowego Dnia Sybiraka

W sobotnie popołudnie (1 października) w Nowym Stawie odbył się II Żuławski Bieg i Marsz Nordic Walking w ramach Światowego Dnia Sybiraka. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 kilometrów ulicami miasta.

5-kilometrowa trasa zaczynała się na rynku Kościuszki. Stąd uczestnicy pobiegli i maszerowali ulicą Mickiewicza, Gdańską, Wiejską, Lipową w kierunku Kącika, by w pewnym momencie nawrócić i tą samą drogą udać się do mety na rynku.

Pierwszy finiszował Mariusz Pawłowski z Barzęcic, reprezentujący grupę Kurzętnik Biega, który dokonał tego w czasie 17,02 minuty. Po piętach niemal deptał mu Paweł Dziwosz (Beztlenowi Malbork), tracąc do zwycięzcy tylko 10 sekund. Trzeci w klasyfikacji open mężczyzn był Bartosz Kacperski z Powiśla Dzierzgoń – 17,36 minuty.

Spośród pań najlepsza była Iga Czapiewska z Pelplina, która do mety dotarła 21 minut i 34 sekund. Przewaga nad drugą kobietą była bezpieczna, bo wyniosła ponad 20 sekund. To Joanna Cichowska z Ostródy, który pokonała 5 km w ciągu 21,55 minuty. Trzecie miejsce w klasyfikacji open kobiet zajęła Agnieszka Stolarów z Malborka – 22.06 minuty.

W marszu nordic walking zwyciężył Bogdan Rycąbel z miejscowości Licze – 31,25 minuty, który na podium w klasyfikacji open mężczyzn wyprzedził Edwarda Stańczaka z Malborka (33,25) i Roberta Kordeckiego z Wielkiego Klincza (33,26).
Wśród pań 1 miejsce open zajęła Anna Kordecka ze Starogardu Gdańskiego (38,46). Na podium znalazły się też Sylwia Kasprzyk (42,30) i Ewelina Kudelska (42,31) – obie z Malborka.

W nowostawskiej imprezie wzięli udział mieszkańcy nie tylko województwa pomorskiego, ale też warmińsko-mazurskiego, bo wśród startujących znalazły się osoby z Elbląga, Ostródy i Iławy. Organizatorem wydarzenia było Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, które przygotowało je we współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Stawie, firmą Organizacja Imprez Sportowych Valdano oraz stowarzyszeniem Nowy Staw Biega. Patronat honorowy objęli Totalizator Sportowy, starosta malborski i marszałek województwa pomorskiego.

Nowy Staw. I Żuławski Bieg oraz Marsz Nordic Walking [ZDJĘCI...