Odbył się II Memoriał Stanisława Partyki w Malborku

Sztangista Startu Grudziądz, Igor Wera, wygrał II Memoriał Stanisława Partyki w Malborku. Zespół z Grudziądza okazał się najlepszy także w klasyfikacji drużynowej. ULKS Rzemieślnik Malbork zajął drugie miejsce, a indywidualnie czwarty był Karol Klimaszewski.

Oprócz gospodarzy i zawodników z Grudziądza na podeście pojawili się także reprezentanci klubów Atleta Gdańsk i GKS Gmina Kościerzyna.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Igor Wera, który niedawno wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w kategorii 77 kg. Uzyskał wówczas w dwuboju 292 kg. W Malborku ten wynik poprawił o 4 kg.

Najlepszym z malborczyków okazał się 17-letni Karol Klimaszewski.
- Karol spisał się bardzo dobrze, poprawił swój rekord w dwuboju o 25 kg. Wyrwał 115 kg i podrzucił 140 kg - mówi Daniel Szumski, trener Rzemieślnika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z II Memoriału Stanisława Partyki, założyciela klubów podnoszenia ciężarów w Malborku i międzynarodowego sędziego.