Olimpico Malbork - Spójnia Sadlinki 2:2 (2:1)

Piłkarki Olimpico Malbork zremisowały 2:2 ze Spójnią Sadlinki w 7 kolejce Ligi Juniorów C2. Zapraszamy do przeczytania relacji Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico.

W niedziele o godz. 14 w na boisku przy ul. Parkowej w Malborku zawodniczki Olimpico były gospodyniami meczu ze Spójnią Sadlinki. Do tego spotkania przystąpiło 16 zawodniczek, nie było dwóch kadrowiczek - Julity Głąb i Karoliny Głowińskiej oraz czterech innych piłkarek, które nie mogły wziąć udziału w grze. Takie sytuacje są szansą dla zawodniczek z rezerwy, które mniej występują w meczach ligowych i mogą pokazać, że walczą o pierwszy skład.
Mecz zaczął się zgodnie z planem. Już w 15 sekundzie gospodynie prowadziły 1:0 po golu Eweliny Pazio. Początek był super, ale nie do końca, gdyż zawodniczki całkiem zlekceważyły przeciwnika i im dłużej trwał mecz, tym gorsza była gra. W 25 minucie po zamieszaniu w polu karnym tracimy bramkę i był remis 1:1. Nieporadność w grze była coraz większa i 28 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Na szczęście dla Olimpico zawodnik z Sadlinek nie wykorzystał sytuacji i wynik się nie zmienił. Po jednej z akcji Olimpico w polu karnym Ewelina Pazio podaje do Nikoli Białowąs i ta pokonuje bramkarza. Po przerwy gospodynie prowadziły 2:1.
Druga połowa była lepsza - więcej akcji, sporo podań, ale skuteczność bardzo słaba, gdyż dziewczęta nie mogły umieścić piłki w bramce. To, co nam się nie udało, powiodło się przeciwnikowi. W 68 minucie zawodnik Spójni z zdobył bramkę z rzutu wolnego z odległości 18 metrów. Piłka wpadła pod poprzeczkę, bramkarka Paulina Mańkowska nie miała szansy na obronę. Wynik się nie zmienił nawet przy dwóch szansach dla Olimpico, które miały Marcela Sadowska i Ewelina Pazio.
Niestety, zawodniczki czeka długa droga do równej formy, a rezerwa musi bardziej się postarać, by dostać się do podstawowego składu. Dziękujemy kibicom, którzy przybyli na mecz i zawodnikom Sadlinek wraz z trenerem za mecz i sprowadzenie nas na ziemię i udowodnienie, że każdego przeciwnika trzeba szanować.
KKPN Olimpico w październik czeka dużo gry, gdyż startuje III Pomorska Liga Kobiet i Olimpico pierwszy mecz zagra na wyjeździe w Żukowie z GKS (sobota 5 października o godz. 10), a w niedzielę juniorki jadą do Zblewa na mecz z Sokołem.