18+

Orzeł Malbork przegrał z Jokerem Świecie 0:3 (26:28, 26:28, 10:25)

Wielkiego pecha miały w niedzielę siatkarki Orła Malbork w meczu z Jokerem Świecie. Gospodynie nie były gorsze od rywalek, miały w dwóch pierwszych setach aż siedem piłek setowych, a mimo to zeszły z boiska jako pokonane.

Po raz kolejny kibice siatkówki, którzy zdecydowali się obejrzeć mecz Orła Malbork, nie mogli narzekać na brak emocji. Przynajmniej w dwóch pierwszych setach. Zawodniczki Orła pokazały w meczu z Jokerem, że drzemią w nich wielkie możliwości, ale wciąż brakuje im jeszcze nieco pewności siebie i trochę szczęścia, by odnosić regularne zwycięstwa.

Bo jak inaczej wytłumaczyć przebieg pierwszego seta, w którym Orzeł przegrywał 9:17, 17:21 i 20:24, a mimo to podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego najpierw obroniły cztery setbole rywalek, a potem miały dwie swoje piłki setowe. Niestety, pomimo piorunującej końcówki pierwszej partii Orzeł nie cieszył się z wygranego seta. Wygrały go rywalki 28:26.

W drugim secie kibice byli zaskoczeni jeszcze bardziej. Od początku Orzeł miał kilkupunktową przewagę. Było 7:2 dla dziewczyn z Malborka, potem 15:11, 21:17 i 24:21. Tym razem to Joker obronił trzy piłki setowe i doprowadził do wyrównania. Potem Orzeł mógł zakończyć seta przy stanie 25:24 i 26:25. I tym razem zabrakło pewności siebie i jednego skutecznego ataku. Wykorzystały to zawodniczki ze Świecia wygrywając 28:26.

O trzecim secie siatkarki Orła chcą jak najszybciej zapomnieć. Podłamane rozstrzygnięciami w dwóch pierwszych setach oddały trzecią partię praktycznie bez walki przegrywając do 10.

Mecz z Jokerem Świecie był czwartym starciem Orła w II lidze. Wcześniej siatkarki z Malborka przegrały z Pałacem II Bydgoszcz 0:3, pokonały 3:2 KS Murowana Goślina i uległy 1:3 drużynie SMS Police.