18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Orzeł Malbork - Zawisza Sulechów 0:3 (21:25, 17:25, 22:25) [ZDJĘCIA, cz. 1]

Orzeł Malbork przegrał z Zawiszą Sulechów 0:3 w 14 kolejce II ligi siatkówki kobiet. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego seta meczu.

Faworytkami meczu pomiędzy Orłem Malbork i Zawiszą Sulechów była drużyna gości, która rozegrała 11 drugoligowych spotkań i wszystkie wygrała. Dopiero w piątek (25 stycznia) w zaległym meczu z Jokerem Świecie straciła jeden punkt w lidze wygrywając 3:2.

Szymon Żołędziewski, trener Orła Malbork, nie robił wielkich nadziei przed tym pojedynkiem, ale po spotkaniu nie mógł też mieć powodów do niezadowolenia. Młody zespół z Malborka walczył dzielnie i był bliski nawet wygrania trzeciego seta w meczu.

Początek spotkania należał do Zawiszy. Zawodniczki z Sulechowa prowadziły w pierwszym secie już 7:0. Potem pięć kolejnych punktów zdobyły siatkarki Orła, ale co najmniej dwupunktowa przewaga rywalek utrzymywała się do końcówki seta. Ostatecznie ta partia zakończyła się wygraną Zawiszy 25:21.

W drugim secie prowadzenie objął Orzeł, ale od stanu 9:9 gra gospodyń „stanęła”, a punkty zaczęły częściej zdobywać siatkarki z Sulechowa. Zrobiło się 12:16, potem 13:20. Przy stanie 15:24 podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego zdołały obronić jeszcze dwie piłki setowe, ale to wszystko, na co było je stać w tej części meczu.

Tutaj obejrzysz: Zdjęcia z drugiego seta meczu Orzeł Malbork - Zawisza Sulechów

Niewiele wskazywało na to, że trzecia partia będzie najbardziej emocjonująca w meczu. Zawisza szybko objęła prowadzenie i systematycznie je powiększała (7:4, 12:6, 17:12). Potem jednak gra zawodniczek z Malborka się poprawiła. Gospodynie odrabiały pomału punkty i było już tylko 17:16 dla rywalek. Od stanu 18:18 Zawisza odskoczyła na dwa punkty (21:19), ale chwilę później znów był remis 22:22. Cichą bohaterką trzeciego seta była Daria Dąbrowska, która skutecznie kończyła ataki zespołu i świetnie zagrywała. Niestety, seria błędów po stronie Orła sprawiła, że kolejne punkty zdobywały już tylko rywalki i to one wygrały trzecią partię i cały mecz.

Tutaj obejrzysz: Zdjęcia z trzeciego seta meczu Orzeł Malbork - Zawisza Sulechów

W następnej kolejce Orzeł Malbork zmierzy się na wyjeździe z Piastem Szczecin.