Ostatnie starty Delfina Malbork w basenie i na torze triathlonowym

Pływacy MKS Delfin Malbork wystartowali w dwóch zawodach w Lęborku i Olsztynie. Tymi startami zakończyli sezon. Poniżej informacja nadesłana z Delfina.

Zawodnicy MKS Delfin Malbork wystartowali w VI Memoriale Stanisława Uby w Lęborku. I tym razem reprezentacja klubu nie zawiodła i wróciła z kolejnymi medalami. Najmłodszy zawodnik, Mateusz Lauryn (rocznik 2008), w obu wyścigach: na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym zajął pierwsze miejsce.
Jego o rok starszy kolega Igor Jastrzębski był trzeci na 50 m stylem grzbietowym i czwarty na 50 m stylem dowolnym.
W kategorii dziesięciolatków nasi zawodnicy nie mieli sobie równych. Zarówno Klaudia Wolanin, jak i Jan Rażewski bijąc swoje rekordy życiowe zdobyli złote medale. Nie zawiedli także w drugich swoich wyścigach, zajmując wysokie lokaty: Klaudia na 50 m stylem grzbietowym wywalczyła srebro, a Janek na 100 m zmiennym był czwarty. W klasyfikacji generalnej zawodów Jan Rażewski zdobył puchar dla najlepszego zawodnika zawodów w roczniku 2005.
W Lęborku wystartowali także 11-letni Piotr Zakrzewski i 12- letni Filip Tomaszewski. Obaj poprawili swoje rekordy życiowe. Piotrek zajął 10 miejsce w wyścigu na 100 m stylem dowolnym i 12 na 100 m grzbietowym. Filip wywalczył wysokie 7 miejsce na 50m stylem motylkowym i 14 na 100m stylem dowolnym.
Dzień później w Olsztynie odbyły się zawody triathlonowe z serii Elemental Tri Series. Na dystansie supersprint, w którym trzeba było przepłynąć 200 metrów, przejechać na rowerze 10 km i przebiec 2 km udanie zadebiutowała Katarzyna Rumińska z MKS Delfin Malbork.
Na 70 osób, jakie zostały sklasyfikowane, Kasia zajęła 26 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej dziewcząt 14-15 lat była druga. Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, woda w jeziorze Ukiel miała 14,1 stopni Celsjusza, było zimno i wiał bardzo silny wiatr. Mimo tych przeciwności Kasia poradziła sobie bardzo dobrze i pierwszy triathlonowy start może uznać za bardzo udany.
Zawodami w Lęborku i Olsztynie zawodnicy MKS Delfin zakończyli niezwykle udany sezon pływacki. Wszyscy, zarówno zawodnicy, jak i rodzice zasłużyli na słowa uznania za ciężką pracę i wytrwałość. Słowa podziękowania należą się także trenerom Paulinie Siemieniuk i Przemysławowi Siemieniukowi oraz sponsorom klubu, bez których osiąganie tak wysokich lokat, przez naszych małych mistrzów, nie byłoby możliwe.