Paulina Cierpiałowska nie dała szans rywalkom w zawodach w Toruniu

Paulina Cierpiałowska, zawodniczka Sekcji Pływackiej MAL WOPR, wygrała zawody w Toruniu. Poniżej informacja Iwony Ciecholewskiej, trenerki MAL WOPR.

W minioną sobotę najlepsza jedenastolatka Sekcji Pływackiej MAL WOPR Paulina Cierpiałowska startowała w zawodach pływackich "O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup", które odbywały się w Toruniu. W zawodach startowało 124 pływaków z 17 klubów , w większości były to kluby z województwa kujawsko-pomorskiego, toteż interesująca była konfrontacja naszej pływaczki z zawodnikami, z którymi nie konkuruje na co dzień.
Do Torunia Paula pojechała wraz z trenerką Dorotą Grzywacką jako jedyna reprezentantka klubu, a jej zadaniem były jak najlepsze starty w dwóch konkurencjach - 50 i 100 m stylem dowolnym. Zadanie zostało wykonane w 100 procentach.
W pierwszej konkurencji nasza zawodniczka popłynęła w czasie identycznym jak jej rekord życiowy czyli 29,84 sekundy. Był to oczywiście pierwszy wynik w całych zawodach, następna zawodniczka uzyskała wynik o blisko 2 sekundy słabszy. Dystans dwukrotnie dłuższy z kolei Paulina popłynęła w czasie 1:03,80, tym razem pokonując kolejną pływaczkę aż o 10 sekund. Dominacja Pauli w zawodach została potwierdzona w podsumowaniu. Nasza pływaczka wywalczyła 2 złote medale, zaś wynik w konkurencji 100 m stylem dowolnym dał jej najlepszy wynik punktowy w całych zawodach (511 pkt. FINA), a to z kolei pozwoliło ciszyć się Pauli z okazałego pucharu i wielu nagród rzeczowych.
Paulina podtrzymuje swoją doskonałą tegoroczną passę. Z każdych zawodów przywozi puchary, dominuje na zawodach, w bieżącym roku poprawiła już 9 rekordów okręgu, w tym 5 na długiej pływalni. W chwili obecnej oczekujemy też na komunikat Komisji Pływania przy Polski Związku Pływackim, który weryfikuje wszystkie wyniki Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10 i 11 lat w Pływaniu. Liczymy na oficjalne potwierdzenie, że Paulina została najlepszą 11-latką w kraju, a także, że wraz z koleżankami ze sztafet 4x50 stylem dowolnym i zmiennym (Magdą Mroczek, Nadią Walentynowicz oraz Lilianą Szpaczyńską) zostały najlepszą sztafetą w Polsce.