Paulina Cierpiałowska z MAL WOPR najlepszą 10-letnią pływaczką w Polsce!

Paulina Cierpiałowska z Sekcji Pływackiej MAL WOPR, jest najlepszą 10-letnią zawodniczką w Polsce! Poniżej informacja nadesłana przez Iwonę Ciecholewską, trenerkę MAL WOPR.

Fantastyczne pasmo sukcesów pływaków MAL WOPR trwa. Przewidywania i obliczenia trenerek Doroty Grzywackiej i Iwony Ciecholewskiej zostały potwierdzone oficjalnym komunikatem przewodniczącego Komisji Pływania Polskiego Związku Pływania. Dziś już oficjalnie możemy ogłosić, że 10-letnia zawodniczka MAL WOPR Paulina Cierpiałowska jest najlepszą w Polsce pływaczką minionego sezonu!
Paula, płynąc na majowych zawodach w Kościerzynie, cztery obowiązkowe konkurencje (50 m stylami dowolnym, klasycznym i grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym) wywalczyła w sumie 1405 pkt. FINA i pokonując kolejną w klasyfikacji zawodniczkę z Lublina o 47 pkt. została najlepszą zawodniczką w naszym kraju.
Warto dodać, że nasza mistrzyni pozostawiła w polu aż 512 pływaczek! To niebywały sukces nie tylko Pauliny, ale również jej trenerek i całego klubu. Mistrzostwo Pauli jest fantastycznym zwieńczeniem wyjątkowo udanego sezonu.
Mijający sezon w MAL WOPR można bowiem z powodzeniem nazwać "Sezonem Imienia Pauliny Cierpiałowskiej". Ta drobna zawodniczka z absolutnie rozbrajającym uśmiechem zostając najlepszą 10-letnią pływaczką w kraju poprawiła po drodze 7 rekordów okręgu, z czego jeden aż 25-letni, a dwa 12-letnie.
W minionym sezonie zdobyła aż 15 medali przy czym tylko jeden to medal brązowy zaś pozostałe z najcenniejszego kruszcu. Wywalczyła też 5 pucharów dla najlepszej zawodniczki zawodów, jest najlepszą zawodniczką Ligi Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Wszystkie sukcesy zdobywa z uśmiechem na twarzy, nie da się jej nie lubić. Jest ulubienicą kolegów z klubu, którzy ją dopingują i wspierają. Dominacja w kraju jest także zasługą rodziców naszej mistrzyni, Katarzyny i Jarosława Cierpiałowskich, którym gratulujemy i dziękujemy.