Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwszy komitet w wyborach w Malborku zarejestrowany. Przewodniczący Rady Miasta już oficjalnie potwierdza, że będzie kandydował w wyborach

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Paweł Dziwosz stworzył komitet, który wystawi kandydatów w wyborach do Rady Miasta Malborka, a sam będzie się ubiegał o fotel burmistrza.
Paweł Dziwosz stworzył komitet, który wystawi kandydatów w wyborach do Rady Miasta Malborka, a sam będzie się ubiegał o fotel burmistrza. archiwum prywatne
Pierwszym komitetem wyborczym z powiatu malborskiego zarejestrowanym przez komisarza wyborczego Gdańsk II w wyborach samorządowych jest KWW Pawła Dziwosza. Obecny przewodniczący Rady Miasta Malborka będzie też kandydował na burmistrza.

Wybory samorządowe 2024. Trwa rejestrowanie komitetów wyborczych

W połowie stycznia premier Donald Tusk ogłosił datę wyborów samorządowych na 7 kwietnia oraz 21 kwietnia w przypadku ewentualnej drugiej tury w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od tamtej pory przygotowania ruszyły pełną parą. Warto wiedzieć, że 12 lutego br. o godz. 16.15. mija pierwszy z ważnych terminów, czyli złożenie do Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców. Te formalności, poprzedzone zebraniem co najmniej 1 tysiąca głosów poparcia, jako pierwszy lokalny KWW w Malborku i w ogóle w całym powiecie malborskim ma za sobą KWW Pawła Dziwosza, który wystawi kandydatów do Rady Miasta, a obecny przewodniczący RM będzie również ubiegał się o fotel burmistrza.

Po zarejestrowaniu komitetu można już oficjalnie przekazać mieszkańcom informację, że zamierzam wystartować w wyborach burmistrza Malborka – potwierdza Paweł Dziwosz. - Wspólnie ze swoim komitetem chcę tworzyć lepszy Malbork. Lubię wyzwania, nie boję się ciężkiej pracy. Chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte w samorządzie i rozwijać Malbork.

Paweł Dziwosz od dwóch kadencji jest radnym miejskim, a ostatnie ponad pięć lat kieruje organem stanowiącym władz samorządowych jako przewodniczący Rady Miasta.

- Uważam, że w mieście potrzebna jest nowa jakość zarządzania. Znam problemy miasta i mieszkańców. Tu naprawdę może być piękniej. Chcemy lepiej wykorzystać potencjał Malborka. Ze swoją drużyną chcemy podjąć się tego wyzwania. Stawiamy na fachowość, współpracę i rozwój – mówi Paweł Dziwosz.

CZYTAJ TEŻ: Wybory samorządowe 2024. Kto będzie kandydatem na burmistrza Malborka?

KWW Pawła Dziwosza - "niezależni ludzie, pełni energii"

Listy kandydatów na radnych trzeba będzie zgłosić do właściwej powiatowej komisji wyborczej nie później niż do godz. 16 w dniu 4 marca br. Z kolei termin na zgłoszenie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast minie 14 marca o godz. 16. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, komitet wyborczy może zgłosić kandydata na wójta, burmistrza, prezydenta pod warunkiem, że zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie. W przypadku zgłoszenia kandydata na włodarza w gminie liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców w każdym z tych okręgów liczba zarejestrowanych kandydatów na radnych nie może być mniejsza, niż wynosi liczba radnych wybieranych w danym okręgu.

W Malborku są trzy okręgi. W pierwszym obejmującym Kałdowo, część centrum i Piaski wybranych zostanie 6 radnych; w drugim obejmującym Południe, „międzytorze”, część Śródmieścia – 7; w trzecim (Śródmieście, Wielbark) – 8.

Tworzymy bezpartyjny, lokalny komitet. Na naszych listach wyborczych będą świetni, niezależni ludzie, pełni energii, chętni do ciężkiej pracy na rzecz Malborka. Prywatnie i zawodowo działamy w różnych obszarach. Łączy nas Malbork. Zachęcam mieszkańców do współpracy. Jestem przekonany, że wspólnie jesteśmy w stanie sprawić, że Malbork będzie jeszcze lepszy – zapewnia Paweł Dziwosz.

W kampanii wyborczej komitet będzie stawiał na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami.
- Zresztą tak działam od lat. Zawsze jestem wśród ludzi, blisko ich spraw – dodaje kandydat na burmistrza.

W Malborku można spodziewać się zarejestrowania co najmniej jeszcze jednego lokalnego komitetu, z burmistrzem Markiem Charzewskim na czele. Z kolei Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Trzecia Droga (PSL–Polska 2050) tworzą ogólnopolskie komitety, pod których egidą powstają lokalne listy. Wszystko wskazuje na to, że kandydatem KO na burmistrza Malborka będzie radny Dariusz Rowiński, a z ramienia PiS – radny Tomasz Klonowski.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto