Piłka nożna. Bet-Bud Jastrząb Malbork lepszy od Pszczółek w meczu wojewódzkiego Pucharu Polski

Archiwum AKP But-Bed Jastrząb
Bet-Bud Jastrząb Malbork rozpoczął sezon od zwycięstwa w meczu pucharowym z KS Pszczółki. Teraz czas na inaugurację ligową.

Mecz pierwszej rundy PP na szczeblu wojewódzkim między drużynami z Malborka i Pszczółek odbył się w niedzielne popołudnie (22 sierpnia) na boisku przy ul. Toruńskiej. Gospodynie już w 2 minucie objęły prowadzenie po bramce Wioletty Stec. Po kwadransie było już 3:0 dzięki dwóm golom Julii Klonowskiej, w tym jednemu z rzutu karnego.

Przy trzybramkowym prowadzeniu poczułyśmy lekkie rozprężenie, co przełożyło się na gola dla Pszczółek. Przeciwniczki rozochocone bramką przez pierwszą część drugiej połowy przeważały, jednak obrona była na miejscu, a chwilowa dekoncentracja minęła – relacjonuje Jastrząb.

W 61 minucie Paulina Lublewska i w 85 minucie ponownie Julia Klonowska pokazały, komu należy się awans do kolejnej rundy. Malborska drużyna wygrała 5:1 pomimo braku kilku podstawowych zawodniczek. W oficjalnym meczu w barwach Jastrzębia zadebiutowały natomiast nowe piłkarki: Marta Smolińska oraz Laura Wacławska.

W najbliższą sobotę (28 sierpnia) na inaugurację rozgrywek IV ligi Bet-Bud Jastrząb podejmie rezerwy drugoligowego Marcusa Gdynia.