Piłka nożna. Delta Miłoradz - Ceramik Łubiana 3:2 (3:1), Grom Nowy Staw 0:2 (0:1)

Delta Miłoradz pokonała 3:2 Ceramika Łubiana, a Grom Nowy Staw przegrał na własnym boisku 0:2 z Żuławami Nowy Dwór Gdański w 29 kolejce V ligi.

Delta Miłoradz wykonała duży krok w kierunku utrzymania w V lidze. Podopieczni trenera Radosława Szczuchniaka pokonali na własnym boisku 3:2 Ceramika Łubiana i awansowali kosztem Ceramika i Relaxu Ryjewo (porażka 3:7 z Pogonią Prabuty) na 11 miejsce w 16-zespołowej w tabeli V ligi.

Delta już po 18 minutach meczu prowadziła 3:0 po golach Grzegorza Ulkowskiego, Piotra Szklarczyka i Bartosza Maciuńskiego. Rywale pierwszego gola zdobyli w 23 minucie spotkania, a bramkę kontaktową strzelili ok. 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu.

- W pierwszej połowie kibice zobaczyli, jaki Delta ma potencjał - mówi Tadeusz Majewski, prezes Delty Miłoradz. - Trzecia bramka będąca efektem składnej i szybkiej akcji 16-letnich Maciuńskiego i Pogorzelskiego pokazała, w jakim kierunku nasz klub musi iść. Stawiamy na młodzież, a oni odpłacają za zaufanie pracowitością i zaangażowaniem.

Miłoradzanie kończyli mecz w dziesięciu. W 80 minucie za dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, z boiska musiał zejść Bartosz Maciuński.

Delta grała w składzie: Kędzierski - Ulkowski, Woliński, Lenkiewicz, Manteufel, Grzębski, Jeleń, Maciuński, Barnaś (65 Kłodda), Pogorzelski, Szklarczyk (88 Stachecki).

W ostatniej kolejce Delta zagra na wyjeździe z Żuławami Nowy Dwór, wiceliderem tabeli i zespołem, który już zapewnił sobie awans do IV ligi. Miłoradzanie mogą spaść w tabeli tylko o jedno miejsce. Stanie się tak, jeśli Delta przegra w Nowym Dworze Gdańskim, a Relax Ryjewo pokona na własnym boisku Orła Subkowy.

Żuławy Nowy Dwór Gdański przypieczętowały swój awans do IV ligi dzięki pokonaniu Gromu Nowy Staw. Goście strzelili dwa gole nie tracąc żadnego. Choć wynik trenera nie zadowolił, to gra już tak.

- To był jeden z lepszych naszych meczów - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu. - Byliśmy lepszym zespołem, ale zawiodła nas skuteczność. W tabeli zaraz po KP Starogard Gdański mamy najwięcej strzelonych goli, ale tym razem coś się zacięło. Rywale stworzyli trzy okazje i dwie wykorzystali. Porażka boli.

Grom grał w składzie: Ćwiek - Golicki, Gładek, Błażek, Sieradz, Błaszczak (60 Kępiński), Tomczyk, Drewek, Miśkiewicz, Grzębski, Kaszuba.

Grom od kilku kolejek gra o nic i bez presji zagra też w ostatniej kolejce na wyjeździe z Wisłą Korzeniewo.