Piłka nożna: GOSSM Malbork w meczu towarzyskim lepszy od GOSSM Gdańsk

W meczu drużyn piłkarskich z gimnazjalnych ośrodków szkolenia sportowego (czyli szkółek PZPN) Malbork okazał się lepszy od Gdańska. Pierwszoklasiści z tutejszego GOSSM pokonali swoich rówieśników 2:1.

W pierwszej połowie przewagę miała drużyna z Malborka i zdobyła bramkę po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Krzysztofa Krakowiaka. W drugiej połowie wynik podwyższył Michał Meller. Drużyna z Gdańska też stworzyła kilka sytuacji bramkowych, ale dobrze spisywali się malborscy bramkarze. Jedyny gol dla gości padł po pechowym, samobójczym strzale Wojtka Golwieja.

Mecz obserwowali przedstawiciele Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: Jacek Dziubiński - wiceprezes ds. szkolenia, Stanisław Mikołajczyk - przewodniczący Komisji Szkolenia i Bartosz Dolański - koordynator ds. młodzieży. Zapoznali się też z bazą treningową i socjalną.

- Głównym celem takich meczów jest przygotowanie zawodników do gry w kadrze województwa pomorskiego - wyjaśnia Henryk Pawłowski, koordynator GOSSM Malbork. - Chciałbym podziękować zawodnikom obu drużyn za zaangażowanie, a trójce sędziowskiej na czele z kierownikiem Podokręgu Malbork, Adamem Manuszewskim, za poprowadzenie spotkania.