18+

Piłka ręczna. Polski Cukier Pomezania wygrała w Elblągu i jest trzecia na koniec sezonu

RK
Marek Boneczko - 8 bramek w Elblągu
Marek Boneczko - 8 bramek w Elblągu Fot. Radosław Konczyński
Po bardzo zaciętym meczu w Elblągu malborska drużyna Polskiego Cukru Pomezanii dopisała do swojego konta 2 punkty. To oznacza, że podopieczni trenera Igora Stankiewicza mogą być już pewni zajęcia wysokiego, 3 miejsca na koniec sezonu w grupie A I ligi piłki ręcznej. Ostatnie spotkanie w rozgrywkach malborczycy rozegrają już 1 maja.

Kibice w Elblągu nie mogli narzekać na brak emocji w meczu miejscowego KS Wójcik Meble z malborską Pomezanią. Praktycznie przez całe 60 minut toczyła się walka na zasadzie "bramka za bramkę". Bardzo często na tablicy wyników widniał remis lub jednobramkowe prowadzenie którejś z drużyn.

Prowadzenie objęli w 1 minucie gospodarze, a wyrównał w 3 min jeden z najskuteczniejszych w drużynie z Malborka, Mariusz Babicki. Przez ok. 20 minut elblążanie nieznacznie wygrywali, ale w 22 min do remisu 10:10 doprowadził Łukasz Cielątkowski, a chwilę później Bartosz Walasek rzucił 11 bramkę dla gości (10:11). Do końca pierwszej połowy szczypiorniści Pomezanii nie dali już sobie odebrać przewagi i zeszli na przerwę, wygrywając 14:13.

Na początku drugiej części spotkania na chwilę inicjatywę przejęli miejscowi (prowadzenie 15:14), ale malborczycy znów opanowali sytuację. Na 2 minuty przed końcem Marek Boneczko rzucił na 27:25 dla gości, gospodarze zanotowali 26 trafienie, jednak w 59 min bezpieczne prowadzenie dał przyjezdnym Babicki (z rzutu karnego na 28:26). Elblążanie zdołali jeszcze raz trafić do malborskiej i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pomezanii 28:27.

Polski Cukier Pomezania: R. Kądziela, Sibiga - Jaszczyński, Cielątkowski 4, Kawczyński, Walasek 1, Hanis, Cieślak 4, Piórkowski 1, Babicki 8, Miedziński, Derdzikowski 1, Lipiński 1, Boneczko 8.

Malborczycy zakończą sezon w najbliższą środę (1 maja) meczem u siebie z Realem-Astromalem Leszno. Spotkanie w hali Gimnazjum nr 3 rozpocznie się o godz. 18. Bez względu na wynik malborczycy mogą być pewni 3 miejsca w tabeli. Ich najgroźniejszy rywal, Warmia Olsztyn, przegrał w przedostatniej kolejce 25:35 z KPR Legionowo i traci do Pomezanii trzy punkty.