18+

Pływacy MAL WOPR po pierwszej rundzie ligi wojewódzkiej

27 pływaków MAL WOPR wystartowało w Pływackiej Lidze Młodzieżowej Województwa Pomorskiego. To, jak wypadli zawodnicy z Malborka, opisuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Na piątym miejscu zakończyli starty w pierwszej rundzie Pływackiej Ligi Młodzieżowej Województwa Pomorskiego w Gdańsku juniorzy MAL WOPR. W zawodach startowało piętnaścioro pływaków MAL WOPR, którzy zaliczyli piętnaście rekordów życiowych.

Najlepiej spośród naszych zawodników zaprezentowała się 15-letnia Aleksandra Szymula. Nasza zawodniczka zajęła dwukrotnie pierwsze miejsce w występach na 100 m stylem motylkowym oraz na 200 m stylem dowolnym, a suma punktów FINA z obu startów uplasowała ją na doskonałym 3 miejscu w klasyfikacji generalnej 15-latek.

Piąte miejsca w "generalce" zajmują 14-letnia Julia Sobczyńska oraz 18-letnia Magdalena Szczerbińska. Julia aż o 9 sekund poprawiła swój rekord życiowy na 200 m stylem dowolnym i z czasem 2:23,19 zajęła 2 lokatę wśród 15-latek. Tę samą lokatę zajęła w drugim występie, na 100 m stylem motylkowym.

Magdalena Szczerbińska z kolei startuje już w kategorii wiekowej 17 lat i starsi, cieszy więc tak dobra lokata naszej pływaczki. Magda z dwoma nowymi rekordami życiowymi zajęła dwukrotnie 3 miejsce w konkurencjach 100 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem dowolnym.

Wśród chłopców najlepiej spisał się 14-letni Dominik Jendruszewski. Długo czekaliśmy na taką ambicję i zaangażowanie Dominika, która zaowocowała na zawodach w Gdańsku 6 lokatą w klasyfikacji chłopców z rocznika 2000. Do dwóch "życiówek" na 50 i 200 m stylem dowolnym, i zajęciu dwukrotnie 4 miejsc na tych dystansach, nasz pływak dorzucił nowy rekord życiowy w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym (1:04,32). Dominik od początku sezonu wykazuje się właściwą postawą na treningach, a jego ambicja zbliżenia się do czasu w okolicach minuty na dystansie 100 m stylem dowolnym motywuje go do ciężkiej pracy.

Również trzy rekordy życiowe zanotował 15-letni Dawid Przybytkowski. To bardzo dobry sezon Dawida, który z zawodów na zawody notuje wzrost formy. Warto odnotować doskonałe wyniki Dawida w startach indywidualnych: 2:33,60 na 200 m stylem dowolnym oraz 37,82 sek. na 50 m stylem klasycznym.

Druga i czwartą lokatę w konkurencjach 100 m motylkiem i 200 m kraulem zajęła w Gdańsku 16-letnia Natalia Haak. Nasza pływaczka zajmuje po pierwszej rundzie 7 lokatę w klasyfikacji generalnej

Dwa rekordy życiowe wywalczył w Gdańsku Maciej Szymula, który jednak liczył na jeszcze lepsze wyniki i już teraz zapowiada o nie walkę w kolejnej rundzie ligi.

Po jednej "życiówce" zanotowali: Dawid Dymek (2:15,07 na 200 m stylem dowolnym), Damian Górski (39,04 sek. na 50 m stylem klasycznym) oraz najstarszy zawodnik MAL WOPR 19-letni Patryk Jeleniewski. Patrykowi należą się po zawodach w Gdańsku duże brawa, bowiem nie tylko popłynął najszybciej spośród swoich kolegów klubowych na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym, ale także zanotował nowy rekord życiowy na 100 m stylem motylkowym (1:12,67).

Trzecie miejsce na 100 m stylem motylkowym zajął w Gdańsku 14-letni Paweł Włodarczyk. W tej samej konkurencji jego starszy brat, Karol Włodarczyk, uplasował się na 7 pozycji w klasyfikacji 16latków.

Oczko niżej uplasował się rówieśnik Karola, Kacper Zuchniewski, który w występie na 200 m stylem dowolnym zaliczył nowy rekord życiowy. W Gdańsku startowały również Monika Zuchniewska i Dominika Lewińska.

Młodzicy MAL WOPR startowali z kolei w Tczewie. Po pierwszych występach w lidze zajmują oni 8 lokatę na 15 klubów. Dwunastoosobowa ekipa MAL WOPR startowała ze zmiennym szczęściem.

Największe brawa po zawodach należą się 13-letniej Alicji Krauze. Na starty zawodniczki kadry młodzików naszego województwa liczymy zawsze. Nie zawiodła i tym razem. Alicja zajęła 2 miejsce na 400 m stylem dowolnym oraz 4 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym, jednak uzyskała tak dobre czasy, że wyniki punktowe dały jej w sumie 814 pkt. FINA. Dzięki temu Ala plasuje się po pierwszej rundzie na 1 miejscu wśród 55 sklasyfikowanych 13-latek. Przewaga 20 pkt. nad drugą zawodniczką nie jest zbyt duża, nie pozwoli więc na spokojne oczekiwanie drugiej rundy. Ambicja Alicji i chęć udowodnienia, że jest najlepsza w województwie na pewno przełoży się na wytężoną pracę na treningach.

Trzy rekordy życiowe zaliczył w Tczewie 12-letni Szymon Ochociński, dorzucając do "życiówki" na 100 m stylem klasycznym (1:46,04) i 400 m stylem dowolnym (6:13,74) rekord życiowy w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym (36,57 sek.).

Dwa nowe rekordy życiowe ma na swoim koncie 10 w klasyfikacji generalnej13-letni Michał Wójtowicz. Michał zajął 7 miejsce na 200 m stylem grzbietowym (2:51,27) oraz 9 miejsce na 400 m stylem dowolnym (5:33,47).

Szósty na 100 m delfinem był rówieśnik Michała - Maciej Wojtczak. Maciek po pierwszej rundzie zajmuje 18 miejsce wśród 13-latków, a w Tczewie wywalczył nowy rekord życiowy na 50 m stylem motylkowym w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.

Piąte i siódme miejsce zajęła w Tczewie 10 w klasyfikacji 13-latek, Kinga Kapusta. Nasza pływaczka wywalczyła też nowy rekord życiowy płynąc kraulem na ostatniej zmianie sztafety 4x50 m stylem dowolnym (33,41).

Po dwie "życiówki" ustanowiły 12-letnie Agnieszka Walczak - na 50 i 400 m stylem dowolnym (odpowiednio 36,06 sek. oraz 6:28,33) oraz Aleksandra Kruszewska na 100 m stylem motylkowym (1:46,89) i na 50 m stylem dowolnym płynąc na trzeciej zmianie sztafety (37,59 sek.).

W pierwszej rundzie ligi startowali też: 8 na 400 m stylem dowolnym Patrycja Górska, a także Oliwia Fryger, Karolina Lisowska, Klaudia Juchniewicz i Kacper Szczuchniak.

Na ostateczne rozstrzygnięcia w lidze naszego województwa będziemy musieli poczekać aż do 13 kwietnia. Wtedy to dowiemy się, czy zawodnikom MAL WOPR uda się wywalczyć miejsca na podium.