Pływacy MAL WOPR wystartowali na mistrzostwach Pomorza młodzików

Zawodnicy MAL WOPR wzięli udział w mistrzostwach województwa pomorskiego młodzików (12-latkowie) na pływalni w Gdańsku-Morenie. Rywalizowano w następujących konkurencjach: styl motylkowy (100 metrów), klasyczny (100 i 200), grzbietowy (100 i 200), zmienny (200), dowolny (100 i 400) oraz sztafety mieszane 4x50 m - styl zmienny i dowolny.

Poziom zawodów był wysoki, szczególnie wśród dziewcząt. Do samego końca zawodów nie było wiadomo, kto zwycięży w klasyfikacji indywidualnej. MAL WOPR reprezentowała nieliczna, bo czteroosobowa grupa młodzików z rocznika 2000. Najlepiej spośród pływaków MAL WOPR spisała się Julia Sobczyńska, która tylko o 10 punktów wielobojowych FINA przegrała trzeci stopień podium w klasyfikacji generalnej. Po zawodach sumowane były trzy najlepsze wyniki punktowe ze wszystkich startów i na tej podstawie stworzona została klasyfikacja końcowa. Julia w każdym ze startów zajmowała pozycję na podium: pierwsze miejsce z nowym rekordem życiowym zajęła na 100 m stylem motylkowym (1:18,07 sek.), drugi stopień podium przypadł jej w udziale również z nowym rekordem życiowym na 200 m stylem zmiennym, trzecią lokatę zajmowała na 100 m stylem dowolnym oraz na dystansie czterokrotnie dłuższym, w którym z dotychczasowego rekordu życiowego „urwała” aż 6 sek. (5:13,94 sek.).
Trzecie miejsce na gdańskich zawodach zajął coraz lepiej spisujący się Paweł Włodarczyk. Nasz pływak poprawił o sekundę swój rekord życiowy na swoim koronnym dystansie 400 m stylem dowolnym i zajął trzecią lokatę. Wynik Pawła byłby zdecydowanie lepszy gdyby w trakcie tak morderczego dystansu nie zapominał o pracy nóg. Mimo to, cieszy siódma lokata naszego pływaka w klasyfikacji generalnej.
Czternasty w tym zestawieniu był Dominik Jendruszewski, który poprawił w Gdańsku swój rekord życiowy w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym płynąc w niej na pierwszej zmianie stylem grzbietowym. Trzydziesta pierwsza z kolei była Monika Zuchniewska, która poprawiła dwa rekordy życiowe; w starcie indywidualnym na 200 m stylem grzbietowym oraz w sztafecie, płynąc 50 m stylem klasycznym.
Wyniki zawodników MAL WOPR na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików - 12 lat można uznać za dobre. Nasz klub zajął siódme miejsce w klasyfikacji drużynowej. Cieszy równa dyspozycja najlepszej dwunastolatki, zawodniczki kadry wojewódzkiej, Julii Sobczyńskiej, która swoim startem potwierdziła przynależność do najlepszych w naszym województwie.

Materiał nadesłany przez Iwonę Ciecholewską, trenerkę sekcji pływackiej MAL WOPR