Pływacy MAL WOPR zainaugurowali nowy sezon

Zawodnicy sekcji pływackiej Malborskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zainaugurowali nowy sezon startowy. Najlepiej w Gdańsku spisała się Alicja Krauze.

Pływacki sezon 2013/2014 rozpoczął się dla zawodników MAL WOPR wyjątkowo późno. W miniony czwartek i piątek w Gdańsku zmierzyli się ze sobą zawodnicy i zawodniczki z kilkunastu wybrzeżowych klubów w ogólnopolskim sprawdzianie wszechstronności i wytrzymałości. Sprawdzian jest obowiązkowym testem umiejętności pływackich dla licencjonowanych zawodników - młodzików 11 i 12 letnich. Polski Związek Pływacki wyznacza w ten sposób kierunek rozwoju młodego zawodnika i sprawdza w skali całego kraju poziom wyszkolenia w klubach.
Wszyscy 11-latkowie startowali w konkurencji 200 m stylem zmiennym - sprawdzającej wszechstronność stylową oraz 400 m stylem dowolnym - testującej wytrzymałość. Analogicznie, 12-latkowie rywalizowali w konkurencjach 200 m stylem zmiennym i 800 m stylem dowolnym. Uzyskanie wysokich pozycji w zawodach o tak wymagającej formule, gdzie w jednej konkurencji startują wszyscy zawodnicy, w tej kategorii wiekowej, oznacza już, że młodzicy dobrze rokują - posiadają duże umiejętności pływackie i potencjał.
O wszystkich tych przymiotach można z pewnością mówić w przypadku dwunastoletniej Alicji Krauze. Ta doskonała pływaczka, trenująca dotychczas w Delfinie Malbork pod okiem Michała Orłowskiego i Marcina Waniewskiego, od bieżącego sezonu występuje w barwach MAL WOPR Malbork. Doskonała praca na treningach, którą wykonuje Alicja, zaprocentowała fantastycznym otwarciem sezonu. Niezadowolona po zajęciu 6 miejsca na 200 m stylem zmiennym, z ogromną ambicją przystąpiła do startu na 800 m stylem dowolnym. Płynęła jak doświadczona pływaczka pewna swoich umiejętności. Dotychczasowy najlepszy wynik uzyskany w trakcie treningu poprawiła aż o 26 sekund, a czas jaki uzyskała na zawodach uplasuje ją z pewnością w czołówce naszego kraju. Ala wymagający dystans 800 m kraulem pokonała w fenomenalnym czasie 10:35,16. Był to czas lepszy od czasu uzyskanego przez najlepszego chłopca w tym roczniku, a kolejna zawodniczka za naszą pływaczką była wolniejsza aż o 23 sekundy. Tak dobry start rokuje doskonały sezon Alicji, a warto dodać, że sezon zakończony będzie udziałem w mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu w Gorzowie Wlkp.
Doskonale na zawodach w Gdańsku spisała się także dwunastoletnia Kinga Kapusta. Nasza pływaczka na tym samym trudnym dystansie zajęła doskonałe miejsce 3, a swój dotychczasowy rekord życiowy poprawiła o 12 sekund. Wśród chłopców 12-letnich najlepiej spisał się Maciej Wojtczak, który zajął 17 miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz 14 miejsce na 800 m stylem dowolnym. Tuż za nim, na 15 miejscu, uplasował się jego kolega klubowy Michał Wójtowicz.
Wśród młodzików 11-letnich najlepsze lokaty zajęli Patrycja Górska, która zajęła 10 lokatę na 400 m stylem dowolnym oraz 16 miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz Szymon Ochociński, który zajął 31 miejsce na 400 m kraulem oraz 38 miejsce na 200 m stylem zmiennym.
Trudne i wymagające dystanse młodzicy MAL WOPR mają już za sobą. Końcówka roku będzie obfitować w wiele startów na różnych dystansach i konkurencjach. Dobrze przepracowany początek sezonu z pewnością zaowocuje nowymi rekordami życiowymi oraz medalami.