Pływanie. Zawodnicy malborskiego MAL WOPR wywalczyli osiem medali podczas zawodów "Kaszuby Swim"

Zawodnicy MAL WOPR Malbork podczas zawodów "Kaszuby Swim" w Kartuzach
Zawodnicy MAL WOPR Malbork podczas zawodów "Kaszuby Swim" w Kartuzach Fot. Archiwum MAL WOPR
Z ośmioma medalami wrócili pływacy MAL WOPR z VI Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Kaszuby Swim", które odbyły się w minioną sobotę (13 kwietnia) w Kartuzach.

Formuła zawodów zakładała starty na dystansach 100 m wszystkimi stylami. W zawodach, w których wzięło udział 180 zawodników w 10 klubów, malborscy pływacy wykazali się doskonałą formą, czego dowodem jest okazały dorobek medali, a także „życiówek”.
Nie zawiedli najlepsi zdobywając w swoich startach komplet medali. Po raz kolejny bardzo dobrze spisała się Julia Sobczyńska, która wywalczyła dwa rekordy życiowe w startach indywidualnych oraz w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Złoto z czasem 1:15,42 wywalczyła na dystansie 100 m stylem motylkowym, zaś srebro na 100 m stylem grzbietowym „urywając” 2 sekundy z dotychczasowego rekordu życiowego (1:14,28).
Również dwa medale wywiózł z Kartuz Dawid Dymek. Nasz doskonały zawodnik zajął drugie miejsce w stylu zmiennym, a trzecie w stylu dowolnym.
Na wielkie brawa zasłużyła po zawodach niezawodna Aleksandra Szymula, która zdobyła złoto na 100 m stylem motylkowym z rewelacyjnym czasem 1:11,83. Do tego doskonałego wyniku Ola dołożyła jeszcze nową "życiówkę" na 50 m stylem dowolnym płynąc na trzeciej zmianie sztafety.
Trzecie złoto na 100 m stylem motylkowym w dorobku klubu dorzuciła Natalia Haak, która nie tylko poprawiła swoje najlepsze wyniki aż w trzech występach (również w sztafetach płynąc kraulem i żabką), ale także otarła się o medal zajmując czwarte miejsce na 100 m stylem zmiennym.
Bardzo dobre starty mają za sobą niezmiennie rywalizujący z sobą Michał Wójtowicz i Maciej Wojtczak. Obaj zaprezentowali się doskonale. Michał wywalczył srebro na 100 m stylem grzbietowym, zaś Maćkowi, mimo że poprawił w tej samej konkurencji aż o 3 sekundy swój rekord życiowy, do medalu zabrakło 0,03 sek...
Chwalony ostatnio Dominik Jendruszewski potwierdził w Kartuzach ogromny wzrost formy. Nasz coraz lepiej spisujący się zawodnik zajął drugi stopień podium na dystansie 100 m stylem dowolnym poprawiając o blisko 2 sek. swój dotychczasowy najlepszy wynik (1:06,98). Do tego zasłużonego medalu Dominik dorzucił też nową "życiówkę" w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym (30,62 sek.).

Zawody w Kartuzach mile będą wspominać bracia Włodarczyk.
Karolowi po raz pierwszy w karierze do pokonania 100 m stylem dowolnym wystarczyła niespełna minuta. Doskonały czas 59,82 sek. będący nowym rekordem życiowym Karola dał mu 4 lokatę, a do medalu zabrakło sekundy… Warto dodać, że nasz doskonale rozwijający się zawodnik we wszystkich startach (dwóch indywidualnych oraz dwóch w sztafecie) zanotował nowe "życiówki". Jego młodszy brat Paweł zaliczył z kolei dwie "życiówki" i również w starcie na 100 m stylem dowolnym (1:08,34) do medalu zabrakło mu 0,06 sek…
Dwa rekordy życiowe wywalczyły w Kartuzach: Kinga Kapusta (w tym doskonały rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym 1:13,68), Karolina Lisowska oraz Laura Łukowska. Po jednym: Monika Zuchniewska, Damian Górski oraz Kacper Szczuchniak. W zawodach startowali także wciąż nabierająca doświadczenia Klaudia Juchniewicz oraz Dominika Lewińska i Kacper Zuchniewski, którzy, mimo że nie udało im się poprawić swoich rekordów życiowych, zaprezentowali dużą ambicję i wolę walki.
Podsumowując kartuskie zawody należy pochwalić wszystkich zawodników za zaangażowanie w treningi i ciężką pracę, której rezultaty widać na każdych zawodach. Miejmy nadzieję, że doskonałe wyniki z kartuskich zawodów znajdą odzwierciedlenie w finałowych zawodach ligi naszego województwa, które odbędą się pod koniec miesiąca.