Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po 33 latach służby policjant z Malborka przechodzi na emeryturę. "Był wszędzie tam, gdzie doszło do przestępstwa"

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Aż 33 lata służył w policji asp. sztab. Wojciech Tołkacz, technik kryminalistyki Zespołu Techniki Kryminalistycznej Komendy Powiatowej Policji w Malborku. W piątek (2 lutego) podczas uroczystej zbiórki pożegnał się z mundurem.

Uroczyste pożegnanie z mundurem w KPP Malbork

Nieczęsto żegna się policjanta, który pełnił służbę tak długo. Asp. sztab. Wojciech Tołkacz od początku pracy w tej formacji, czyli od 16 sierpnia 1991 r. związany był z malborską jednostką. Zaczynał jako patrolowiec, od 1996 r. przez pięć lat pełnił służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, a od 2001 r. do czasu przejścia na emeryturę jako technik kryminalistyki. Od kilku lat koordynował pracę zespołów techniki kryminalistycznej w jednostkach w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim, a wcześniej również w Sztumie.

- Przez 23 lata (jako technik – dop. red.) był wszędzie tam, gdzie doszło do przestępstwa, i to właśnie dzięki jego pracy i zaangażowaniu możliwe było ustalenie wielu sprawców krzywd ludzkich – podkreśla asp. sztab. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - Za swoją służbę został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

CZYTAJ TEŻ: Obchody Święta Policji w Malborku. Awanse, odznaczenia i podziękowania

Podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się w piątek (2 lutego) w komendzie, Wojciechowi Tołkaczowi towarzyszyła kadra kierownicza malborskiego garnizonu oraz policjanci i pracownicy cywilni, którzy na co dzień z nim współpracowali.

Żegnamy nie tylko wspaniałego policjanta, ale również kolegę i przyjaciela – mówił insp. Dariusz Zeler, komendant powiatowy policji w Malborku.

Szef malborskich mundurowych dziękował odchodzącemu policjantowi za zaangażowanie i ogromny wkład w pracę całej jednostki i postawił za wzór dla młodych funkcjonariuszy. Do gratulacji i podziękowań przyłączył się gość specjalny – mł. insp. w stanie spoczynku Stanisław Górniak, były komendant malborskiej jednostki, który 33 lata temu przyjmował Wojciecha Tołkacza do służby.

Na zakończenie zbiórki insp. Dariusz Zeler wręczył przyszłemu emerytowi rozkaz personalny zwalniający go ze służby w Policji, a wicekomendant nadkom. Jarosław Kowalkowski - pamiątkową tabliczkę.
- Policjantki, policjanci i pracownicy cywilni KPP w Malborku życzą powodzenia i sukcesów na dalszej drodze życia – informuje asp. sztab. Sylwia Kowalewska.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto