Podsumowanie ligi wojewódzkiej w wykonaniu pływaków MAL WOPR

Pływacy MAL WOPR zakończyli starty w Lidze Województwa Pomorskiego. W ostatniej rundzie zawodów rywalizowali na pływalniach w Gdańsku i Chojnicach.

Dobiegła końca Liga Województwa Pomorskiego w pływaniu edycja 2013. W ostatni weekend kwietnia trzydniowy maraton startów najlepszych zawodników województwa pomorskiego obfitował w dobre występy pływaków MAL WOPR. Nasi zawodnicy zanotowali wiele doskonałych rezultatów, a w podsumowaniu ligi uplasowaliśmy się na bardzo dobrych lokatach zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.
Trzydniowe zmagania rozpoczęli w piątek juniorzy startując w III rundzie Ligi Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Barwy klubu w ostatniej rundzie reprezentowało czworo najlepszych zawodników. Doskonały występ na gdańskiej pływalni zanotowała Aleksandra Szymula. W swoim starcie na 200 m stylem motylkowym poprawiła dotychczasowy rekord życiowy aż o 10 sek. i z czasem 2:39,71 zajęła pierwsze miejsce.
Tę samą lokatę uzyskała na 100 m stylem dowolnym, gdzie z dotychczasowego rekordu życiowego „urwała” sekundę (1:04,84). W podsumowaniu generalnym ligi, Ola zajęła 6 lokatę na 46 sklasyfikowanych zawodniczek.
6 miejsce zajęła także w klasyfikacji generalnej Magdalena Szczerbińska, miejsce ósme zajęli Kamila Górska oraz Dawid Dymek, zaś o oczko niżej uplasowała się Natalia Haak. Pozostali juniorzy MAL WOPR (Marta Jeleniewska, Maciej Szymula, Patryk Jeleniewski. Karol Włodarczyk i Dawid Dymek) zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką, ale każdy z nich dzięki swoim startom wypracował bardzo dobrą, 9 lokatę MAL WOPR w Lidze Województwa Pomorskiego Juniorów na 17 sklasyfikowanych klubów.
W sobotę na słupkach startowych pływalni w Chojnicach stanęli zawodnicy najmłodsi - 10- i 11-letni. Ósemka pływaków MAL WOPR zaprezentowała się dobrze zdobywając nowe rekordy życiowe. Najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej wywalczyła dziesięcioletnia Anna Włodarczyk. Ania poprawiając swój rekord życiowy na 50 m stylem grzbietowym oraz płynąc doskonale po raz pierwszy w życiu na dystansie 100 m stylem zmiennym, zajęła 8 miejsce na 60 sklasyfikowanych zawodniczek.
Mimo, że pozostałym zawodnikom MAL WOPR w kategorii najmłodszych nie udało się wywalczyć miejsca w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej, wszystkim należą się duże brawa. 12 lokata w klasyfikacji generalnej nie oddaje woli walki i ambicji, jaka towarzyszyła naszym najmłodszym zawodnikom na pływalni w Chojnicach. Trzy rekordy życiowe, w tym jeden w wyścigu sztafetowym, wywalczyli Agnieszka Walczak oraz Szymon Ochociński. Po dwa: Partycja Górska (w tym aż o 30 sek. w wyścigu na 200 m stylem zmiennym) coraz lepiej spisująca się na każdych zawodach Natalia Tyborska oraz Filip Tkaczyk. Jedna życiówka to dorobek Zuzanny Małyj oraz występującej w zawodach po chorobie Aleksandry Kruszewskiej.
Największe emocje jednak czekały kibiców MAL WOPR w poniedziałek. Tym razem na gdańskiej pływalni zgromadziło się ponad 200 zawodników 12- i 13-letnich z 15 klubów naszego województwa. Najlepiej spośród zawodników MAL WOPR spisała się Julia Sobczyńska, która zajmując w swoich startach dwukrotnie trzecią lokatę zajęła ostatecznie w bardzo silnym zestawieniu generalnym doskonałe 4 miejsce. Warto odnotować nowy rekord życiowy Julii na dystansie 100 m stylem dowolnym, który aktualnie wynosi 1:05,92.
Równie dobrze w drugiej rundzie zaprezentowali się ci, którzy w ostatnim czasie pokazują się z bardzo dobrej strony. Kinga Kapusta oraz Paweł Włodarczyk, bo o nich mowa, zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsce w klasyfikacji generalnej. Paweł wywalczył w Gdańsku aż trzy rekordy życiowe, zaś Kinga jeden.
Na bardzo duże brawa zasługują też Dominik Jendruszewski oraz Maciej Wojtczak. Obaj spisują się z dnia na dzień coraz lepiej, ich poziom sportowy wciąż wzrasta co zaowocowało 11 i 13 lokatą w klasyfikacji generalnej.
Pozostali pływacy w kategorii młodzika (Michał Wójtowicz, Karolina Lisowska - dwa doskonałe rekordy życiowe, Monika Zuchniewska, Laura Łukowska, Kacper Szczuchniak oraz Klaudia Juchniewicz) wywalczyli tak dużą liczbę punktów, że udało im się dorzucić sporą „cegiełkę” do doskonałej 7 lokaty naszego klubu w klasyfikacji generalnej.
Pływacy MAL WOPR nie ustają w reprezentowaniu klubu i miasta. Już w najbliższą sobotę aż 23 osobowa ekipa MAL WOPR będzie walczyć o nowe rekordy życiowe i tytuły na zawodach pn. „Bałtyckie nadzieje olimpijskie”, które odbędą się na pływalni w Gdańsku.