Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Malborka uratowali mieszkańca. Wcześniej szukali go przez kilka godzin

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Malborscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Najpierw go odnaleźli, a potem opatrzyli rany i przekazali ratownikom medycznym.

Poszukiwania mieszkańca Malborka szczęśliwie zakończone

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Malborku, tragedia była blisko, ale na szczęście udało się jej zapobiec. W sobotnie popołudnie (24 czerwca) do dyżurnego zgłosiła się rodzina mieszkańca.

Przekazała, że wychodząc z domu wziął nóż i powiedział, że idzie odebrać sobie życie. Natychmiast ogłoszono alarm i kilkudziesięciu funkcjonariuszy różnych wydziałów rozpoczęło poszukiwania – informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

Policjanci sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, gdzie ponad 40-letni mężczyzna mógł się znajdować. Po kilku godzinach udało się do niego dodzwonić.

- Policjant przez cały czas spokojnie rozmawiał z mężczyzną, starał się odwieść go od próby samobójczej i pozyskać niezbędne informacje na temat miejsca jego pobytu. Dzięki temu udało się go odnaleźć nad brzegiem rzeczki. Policjanci zaopatrzyli rany mężczyzny i przekazali go medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę – relacjonuje st. asp. Sylwia Kowalewska.

Jak pomóc osobom w sytuacji kryzysowej? Przede wszystkim zareaguj

Bardzo trudno jest to wychwycić, ale policjanci apelują, by zwracać uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas – podkreśla policja.

Pomocy można również szukać tu:

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00;
  • 116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu;
  • 800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00;
  • 121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto