Polski Cukier Pomezania gra dalej w Pucharze Polski. W sobotę mecz ligowy z Kar-Do Spójnią

RK
Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii rozegrali w środę (9 października) mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Pokonali u siebie 35:30 Sokoła Kościerzyna. W najbliższą sobotę podopiecznych trenera Igora Stankiewicza czeka natomiast kolejne spotkanie ligowe - na swoim parkiecie z Kar-Do Spójnią Gdynia.

Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork muszą grać w pucharze. Związek Piłki Ręcznej w Polsce nałożył taki obowiązek na wszystkie drużyny pierwszoligowe z drobnymi wyjątkami. Pomorskie eliminacje PP długo nie potrwają, bo biorą w nich udział 4 zespoły (zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku został zwolniony z konieczności gry w rozgrywkach pucharowych). Na dodatek nie obowiązuje system "mecz i rewanż", co skróci czas rywalizacji o połowę.

Malborczycy w środowy wieczór byli gospodarzami spotkania z Sokołem, ponieważ ubiegły sezon ligowy zakończyli na wyższej pozycji niż rywal. Mecz obfitował w walkę i emocje zwłaszcza w pierwszej połowie, zakończonej remisem 16:16. Po przerwie gospodarze zyskali przewagę, w 53 minucie prowadzili już 32:24 i wiadomo było, że mogą być pewni awansu. Co ważne, poprawili też sobie nastroje po ostatniej ligowej porażce w Elblągu.

W finale PP na Pomorzu Polski Cukier Pomezania zagra 16 października (środa) na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk, które w I rundzie okazało się lepsze od Kar-Do Spójni Gdynia.

Właśnie ze Spójnią malborczycy zagrają w najbliższą sobotę (12 października) w meczu 5 kolejki w grupie A I ligi. Mecz w hali Gimnazjum nr 3 rozpocznie się o godz. 18.

Puchar Polski. Polski Cukier Pomezania - Sokół 35:30 (16:16)

Pomezania: R. Kądziela, P. Kądziela - Walasek 6, Hanis 4, Suwisz 2, Cieślak 3, Piórkowski 1, Baraniak 2, Babicki 8, Miedziński 4, Derdzikowski 5 oraz Jaszczyński, Kawczyński, Lipiński.