18+

Polski Cukier Pomezania Malbork przegrała z KS Meble Wójcik w 4 kolejce I ligi

Łukasz Cieślak rzucił najwięcej bramek dla Polskiego Cukru Pomezanii w meczu z KS Meble Wójcik. Fot. Radosław Konczyński
O tym, że drużyna z Elbląga "nie leży" malborskim szczypiornistom, wiadomo nie od dziś. Reguła, niestety, potwierdziła się w 4 kolejce grupy A I Iigi. Polski Cukier Pomezania przegrała z "meblarzami" na wyjeździe aż 20:28. W środę (9 października) rozegrają u siebie mecz Pucharu Polski.

Sobotnie spotkanie w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu zaczęło się dobrze dla gości z Malborka, którzy objęli prowadzenie po rzucie Marka Boneczko. Do 12 minuty Pomezania utrzymywała jednobramkową przewagę, ale wtedy gra przyjezdnych zupełnie się załamała. Gospodarze rzucili aż 7 bramek z rzędu i w 23 minucie prowadzili już 10:4.

Pierwsza połowa zakończyła się wygraną elblążan 12:8. Wynik do odrobienia, zwłaszcza że na początku drugiej części spotkania Łukasz Jaszczyński pokonał bramkarza KS Meble Wójcik, zmniejszając dystans do trzech trafień. Na parkiecie trwała zacięta walka, ale malborczykom nie udało się jeszcze bardziej zniwelować tej różnicy. W 42 minucie przegrywali 14:17, a potem znów "meblarze" zaczęli "odjeżdżać.

Na 5 minut przed końcem gospodarze prowadzili 5 bramkami (24:19) i już wtedy było wiadomo, że tylko cud może uratować gości przed porażką. Na domiar złego w kolejnych minutach miejscowi rzucili trzy bramki z rzędu i w 59 minucie było 27:19. Ostatecznie nasza drużyna przegrała 20:28.

Jedną z przyczyn porażki była znakomita postawa Henryka Rycharskiego w elbląskiej bramce.

Bramkarz gospodarzy miał tzw. dzień konia. Sam naliczyłem 20 rzutów zatrzymanych przez niego. Interweniował ze skutecznością około 50-procentową, co rzadko się zdarza, i można powiedzieć, że to on wygrał rywalom ten mecz. Inna sprawa, że w naszej drużynie panowała niemoc rzutowa. Takie mecze się zdarzają, ale może taki zimny prysznic się przyda - mówi Waldemar Jastrzębski, prezes Polskiego Cukru Pomezanii.

Polski Cukier Pomezania: Sibiga, R. Kądziela - Jaszczyński 1, Kawczyński 2, Hanis,Suwisz 3, Cieślak 6, Piórkowski 1, Baraniak, Czarnecki, Babicki 2, Miedziński, Derdzikowski, Lipiński 3, Boneczko 2.

W środę (9 października) o godz. 19.30 Pomezania zagra u siebie z Sokołem Kościerzyna w ramach regionalnych eliminacji Pucharu Polski, a w sobotę kolejny mecz ligowy - z Kar-Do Spójnia Gdynia. W rozgrywkach ligowych malborczycy mają na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki.