18+

Polski Cukier Pomezania Malbork zremisowała z Olimpusem 85 Kiszyniów

Kto zdobędzie po raz pierwszy puchar prezesa Krajowej Spółki Cukrowej? To okaże się w sobotę wieczorem (24 sierpnia). Póki co, szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork w czwartek rozegrali mecz towarzyski z innym uczestnikiem turnieju, mołdawskim Olimpusem 85 Kiszyniów. Sparing zakończył się remisem 30:30.

Mecz towarzyski, który rozpoczął się w czwartkowy wieczór około godz. 20, miał zacięty i wyrównany przebieg. Co prawda, dwie pierwsze bramki rzucili mistrzowie Mołdawii, ale potem wynik oscylował wokół remisu. Po 10 minutach było zaledwie 3:3, w czym spora zasługa bramkarzy obu zespołów - Radosława Kądzieli i Aleksieja Safronii, olbrzyma w bramce Olimpusa 85.

Najwyższą przewagę malborczycy osiągnęli w 18 minucie, gdy po rzucie Łukasza Cieślaka prowadzili 9:6. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zawodników trenera Igora Stankiewicza 16:15.

Od początku meczu w drużynie Pomezanii na prawym rozegraniu można było oglądać Macieja Suwisza. Po przerwie na prawe skrzydło wszedł kolejny nowy nabytek - 19-letni Marek Baraniak, a w końcówce trener wpuścił na parkiet kolejne dwie nowe młode twarze - również 19-letnich Marcina Michalskiego i Krystiana Rudnickiego.

Druga połowa miała przebieg podobny do pierwszej. Gra była bardzo równa, z lekkim wskazaniem na miejscowych, którzy najwyższą przewagę osiągnęli, co ciekawe, również w 18 minucie tej odsłony (czyli tak, jak przed przerwą), gdy na 25:22 rzucił Wojciech Lipiński.

Polski Cukier Pomezania Malbork ostatecznie zremisowała z Olimpusem 30:30. Mołdawianie wyrównali w 60 minucie po bramce Andrieja Nederity.

Pomezania grała w składzie: R. Kądziela, Sibiga - Jaszczyński, Cielątkowski 2, Kawczyński 2, Bujnowski, Hanis 1, Suwisz 2, Cieślak 9, Piórkowski 1, Baraniak 1, Czarnecki, Miedziński 2, Derdzikowski 1, Lipiński 6, Michalski 1, Boneczko 2, Rudnicki 1.
Najskuteczniejszy w drużynie mołdawskiej był Artiom Żurawlion - 9 bramek.

Przeczytaj też: Polski Cukier Pomezania zaprasza na turniej

Teraz przed kibicami emocje związane z I Międzynarodowym Turniejem Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa KSC. W piątek (23 sierpnia) pierwszy mecz, o godz. 14, rozegra właśnie mistrz Mołdawii z Warmią Olsztyn. O godz. 17 impreza zostanie uroczyście otwarta. Malborczycy spotkają się o 19.30 z Viretem Zawiercie.

Terminarz turnieju piłki ręcznej w Malborku (23-24 sierpnia)

Grupa A: Olimpus 85 Kiszyniów – mistrz Mołdawii, Warmia Olsztyn, Pogoń Handball Szczecin. Grupa B: MMTS, Viret CMC Zawiercie, Polski Cukier Pomezania Malbork.

Piątek (23 sierpnia)

14.00 Olimpus – Warmia; 15.45 MMTS Kwidzyn - Viret; 17.00 oficjalne otwarcie turnieju; 17.45 Pogoń - Olimpus; 19.30 Pomezania – Viret.

Sobota (24 sierpnia)
12.00 Warmia - Pogoń; 13.45 Pomezania - MMTS. Mecze o miejsca: V-VI, godz. 15.30 III „A” - III „B”; III-IV, godz. 17.15 II „A” - II „B”; finał o godz. 19.00 I „A” - I „B”. 20.30 zakończenie turnieju - wręczenie nagród