Porażki Gromu Nowy Staw, Delty Miłoradz i Błękitnych Stare Pole

(JS)
Wszystkie trzy piątoligowe drużyny z powiatu malborskiego przegrały swoje mecze w ramach 21 kolejki V ligi.

Grom Nowy Staw przegrał w Szprudowie 3:4 z tamtejszym Oklandem. Nowostawianie przegrywali do przerwy 0:2. Po zmianie stron boiska skuteczność podopiecznych trenera Marka Kwiatkowskiego poprawiła się, ale nie na tyle, by doprowadzić chociażby do remisu. Gole dla Gromu strzelali: Łukasz Przyłucki (przy stanie 0:2), Kamil Woliński z karnego (przy stanie 1:3) oraz Łukasz Statkiewicz (przy stanie 2:4).

Grom grał w składzie: Ćwiek - Lehle (46 Miśkiewicz), Gębarowski (55 Przyłucki), Woliński, Jurczyk, Dryjas, Danielak, Szramka, Rugała (59 Dajer), Statkiewicz, Studziński (72 Zięba).

W następnej kolejce Grom zmierzy się na własnym boisku z Centrum Pelplin. Początek meczu w sobotę (14 maja) o godz. 17.

Delta Miłoradz uległa na wyjeździe Centrum Pelplin 2:5. Miłoradzanie, podobnie jak Grom, już w pierwszej połowie znaleźli się w poważnych tarapatach i przegrywali 0:2. Gola kontaktowego strzelił w 47 minucie spotkania Adam Wypych. Kolejnego gola dla Delty zdobył w 65 minucie pojedynku (przy stanie 1:3) Robert Modrzejewski. W 70 minucie gola samobójczego strzelił Marcin Figlewski.

Delta grała w składzie: Tymoszuk - M. Figlewski, W. Figlewski, Lenkiewicz, Kowalik, Grześkowiak (46 Kozieł), Cicherski, Gołko (70 Manteufel), Tchórz, Modrzejewski, Bukowski (46 Wypych).

W następnej kolejce V ligi Delta podejmie Gryf 2009 II Tczew. Spotkanie rozpocznie się w sobotę (14 maja) o godz. 17.

Błękitni Stare Pole po wyjazdowej porażce 0:2 z Ceramikiem Łubiana spadli na ostatnie miejsce w tabeli i mają już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie się w V lidze.

Błękitni grali w składzie: Mazur - D. Kułakowski, Chwesiuk, Orłowski, Karlak, Jędrzejewski, P. Olejnik, M. Kułakowski, W. Richert (65 Kowalski), Jasnoch, Zielonka (30 Wiśniewski).

Kolejnym rywalem staropolan będzie Wisła Korzeniewo - sobota (14 maja), godz. 14. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Toruńskiej w Malborku.