Puchar Polski. Trzy drużyny z powiatu malborskiego grają dalej. Teraz czas na V ligę

Pomezania Malbork, Jurand Lasowice Wielkie i Grom Nowy Staw zagrają w trzeciej rundzie regionalnego Pucharu Polski. Z dalszej rywalizacji odpadli Błękitni Stare Pole i Delta Miłoradz.

Pomezania Malbork pokonała 2:1 Spójnię Sadlinki, remisując do przerwy 1:1. Już w pierwszej minucie spotkania goście objęli prowadzenie. Po pół godzinie gry Marcin Rychlik wyrównał po strzale z rzutu wolnego. W drugiej połowie Pomezania miała kolejne okazje do strzelenia goli, ale tylko jedną z nich wykorzystała. Bramkę dającą zwycięstwo zdobył Bartosz Wojtysiak.

Pomezania grała w składzie: Skopiak (46 Miszta) - Cicherski, Jeleń, Ratajczyk, Jabłoński, Kobyliński (46 Wilk), Rychlik, Śliwka, Bełz (70 Sobieraj), Wojtysiak, Konwa (65 Gdela).

- Mimo zwycięstwa trener i piłkarze nie byli zadowoleni ze swego występu, bowiem z sytuacji, jakie stworzyli zawodnicy Pomezanii, powinno wpaść jeszcze co najmniej pięć bramek. W meczach ligowych drużyna musi być bardziej skoncentrowana i zostawić więcej zdrowia na boisku, bo w tym meczu mało brakowało, aby się zemściły te nie wykorzystane szanse, a w lidze piłkarze nie mają co liczyć na taryfę ulgową - informuje Paweł Rybarczyk, dyrektor Pomezanii Malbork.

Już w sobotę (6 września) Pomezania zagra w lidze z Borowiakiem Czersk. Początek spotkania na boisku przy ul. Toruńskiej o godz. 16.

Grom Nowy Staw także awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego pokonali na własnym boisku Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:0. Gola strzelił Bartosz Drewek.

Zwycięstwo nad Żuławami przerwało serię dwóch porażek odniesionych w lidze. Teraz nowostawianie będą chcieli po raz kolejny wygrać. W sobotę czeka ich wyjazdowy pojedynek z Kornowskimi Szarżą Krojanty.

Ostatnią drużyną z powiatu malborskiego, która zagra w trzeciej rundzie Pucharu Polski jest Jurand Lasowice Wielkie. Lasowiczanie pokonali w Ryjewie miejscowy Relax 2:1 po golach Bartłomieja Mańkowskiego i Krystiana Tryby.

W sobotę o godz. 15 Jurand w ramach 5 kolejki V ligi podejmie na swoim boisku Piaski Wąglikowice.

Pucharową przygodę zakończyli już Błękitni Stare Pole i Delta Miłoradz. Błękitni przegrali na wyjeździe 1:2 z Rodłem Kwidzyn (gol Jacka Bykowskiego), a Delta oddała mecz z Pogonią Prabuty walkowerem (z powodu kłopotów z zebraniem składu).

W niedzielę w lidze Błękitni zagrają na wyjeździe ze Spójnią Sadlinki, a Delta z Orłem Subkowy.