Puchar prezesa KSC w Malborku. Gospodarze przegrali z Olimpusem '85

Olimpus '85 Kiszyniów i Sokół Browar Kościerzyna wygrały swoje mecze podczas pierwszego dnia III Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej. W sobotę kolejne spotkania i zakończenie towarzyskich zawodów.

W turnieju w Malborku udział biorą cztery zespoły. W pierwszym dniu odbyły się dwa mecze – i oba były bardzo wyrównane. Najpierw Sokół Browar Kościerzyna pokonał 25:23 drużynę Mebli Wójcik Elbląg. Co prawda, to elblążanie objęli prowadzenie w tym spotkaniu po rzucie Damiana Spychalskiego, najskuteczniejszego w całym meczu (10 bramek), ale w 7 minucie Sokół wygrywał 4:3 po trafieniu Krzysztofa Jasowicza, a potem powiększał przewagę aż do 6 bramek. Wtedy (14 minuta) „meblarze” zaczęli zmniejszać dystans i w efekcie do przerwy ekipa kościerska prowadziła 13:10.

W 47 minucie Spychalski z rzutu karnego dał elblążanom remis. I to tyle. Później – aż do syreny końcowej – Sokół cały czas prowadził. Najwięcej bramek dla drużyny z Kościerzyny rzucił Maciej Reichel – 8.

W drugim meczu pierwszego dnia pomiędzy Polskim Cukrem Pomezanią a Olimpusem '85 Kiszyniów nie brakowało twardej, męskiej walki, po której szczęśliwsi byli ostatecznie goście z Mołdawii, wygrywając 33:31. Podopieczni trenera Igora Stankiewicza prowadzili po pierwszej połowie 18:16, ale powinni zejść do szatni z jeszcze lepszą zaliczką. W końcówce roztrwonili 6-bramkową przewagę, gdy Olimpus trafił cztery razy z rzędu.

Po przerwie w „siódemce” Polskiego Cukru Pomezanii doszło do kilku zmian. Miejscowi stracili prowadzenie, a potem wynik oscylował wokół remisu. W końcówce rywalom udało się uzyskać lekką przewagę, a malborczycy bezskutecznie starali się walczyć chociaż o remis.

Polski Cukier Pomezania grała w składzie: Kądziela, Sibiga, Kochański – Cielątkowski 5, Dukszto 5, Michałów 4, Perwenis 4, Maluchnik 4, Boneczko 4, Gryz 3, Cieślak 1, Dawidowski 1 oraz Nowaliński, Nawrocki.
Najwięcej bramek dla Olimpusu rzucił Artem Mogilka - 10.