Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remont na ul. Grunwaldzkiej i pl. 3 Maja w Malborku potrwa trochę dłużej. Zmienił się nieco zakres prac, jaki wykonawcy zleca magistrat

Anna Szade
Anna Szade
Pierwotnie prace na ul. Grunwaldzkiej i pl. 3 Maja miały się zakończyć 24 października.
Pierwotnie prace na ul. Grunwaldzkiej i pl. 3 Maja miały się zakończyć 24 października. Radosław Konczyński
Przebudowa ul. Grunwaldzkiej i remont pl. 3 Maja w Malborku potrwa dłużej, niż początkowo planowano. Ale kierowcy zyskają kawałek nowego asfaltu również na ul. Jagiellońskiej. To decyzja władz miasta, by nieco rozszerzyć zakres inwestycji.

Trwa przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Malborku. Kiedy koniec?

Zgodnie z umową, którą w kwietniu zawarli przedstawiciele władz Malborka oraz firmy Strabag sp. z o.o., prace na ul. Grunwaldzkiej miały zakończyć się 24 października. A to oznacza, że zmotoryzowani mogli już odliczać dni do końca objazdu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ulica Grunwaldzka w Malborku przejdzie remont. Miasto podpisało umowę z wykonawcą. Ma pół roku, by uwinąć się z pracami

Ale, jak się dowiedzieliśmy, realizacja nieco się przedłuży. Na dziś wiadomo, że drogowcy będą prowadzić prace do 15 listopada.

Zdecydowaliśmy, że robimy też odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z 3 Maja. To jest poza zakresem objętym umową. Ale między innymi z uwagi na to uzgodniliśmy już z firmą przesunięcie terminu zakończenia inwestycji – słyszymy od Józefa Barnasia, wiceburmistrza Malborka.

Na remontowanym odcinku ul. Grunwaldzkiej, od ul. Jagiellońskiej do 17 Marca, będzie bruk. Natomiast na ul. 3 Maja oraz na wytypowanym obecnie do remontu niewielkim odcinku ul. Jagiellońskiej ma być asfalt.

Ile kosztuje remont? Będzie drożej przez dodatkowe prace

Wydatki na to zadanie wzrosną, nie tylko ze względu na ułożenie nowego asfaltu na krótkim odcinku ul. Jagiellońskiej.

Koszt dodatkowych prac to 130 tys. zł, ale dochodzą też sprawy z uzbrojeniem, które zostały odkryte dopiero podczas wykopów – tłumaczy Józef Barnaś.

Umowa opiewała na 2 630 828,02 zł i przewidywała gruntowny remont ul. Grunwaldzkiej wraz z infrastrukturą podziemną oraz wymianę nawierzchni na ul. 3 Maja. Nowe mają być również chodniki.
Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji w wysokości 2 682 000 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto