Rodło Kwidzyn: Dwa gole Felskiego przesądziły o zwycięstwie

Rafał Cybulski
W starciu odwiecznych rywali górą było Rodło. W niedzielnych derbach Powiśla kwidzynianie w pełni zasłużenie pokonali Pomezanię Malbork 3:1 (0:0). Na trybunach było w miarę spokojnie, choć zarówno z kwidzyńskich, jak i z malborskiego sektora leciały petardy, głównie hukowe, a kibice obu drużyn nie szczędzili sobie epitetów.

O pierwszej połowie można napisać tylko tyle, że się odbyła. Piłkarzu obu zespołów długo nie mogli oswoić się z porywistym wiatrem, więc mnóstwo było strat i niedokładności. Najgroźniejszą sytuację stworzyli goście, ale po strzale Piotra Sobieraja bramkarz Tomasz Żuk sparował piłkę na słupek, a ta potem wyszła na rzut rożny. 6 minut później na bramkę Pomezanii groźnie strzelał Paweł Juchniewicz, ale piłka przeszła tuz obok lewego słupa.

Drugą połowę Rodło zaczęło od mocnego uderzenia. W 47 min. w polu karnym faulowany był Damian Sontowski, a jedenastkę na gola zamienił Robert Felski. Już dwie minuty później ten sam zawodnik po raz drugi utonął w objęciach kolegów. Tym razem pokonał bramkarza Pomezanii pięknym strzałem z woleja po dobrej akcji i dośrodkowaniu Sontowskiego.

Goście chcieli odpowiedzieć, ale w 51 minucie po groźnym strzale jednego z malborczyków udana interwencja popisał się Żuk. W 63 min. kibice Rodła po raz trzeci wybuchnęli radością, po tym jak Nikodem Szalkowski dośrodkował w okolice pola bramkowego a tam piłkę trącił głową Sontowski. Całą sytuacje próbował jeszcze ratować Remigiusz Trussner, ale futbolówka wtoczyła się do bramki, a my trafienie zaliczamy zawodnikowi Rodła.

Mimo trzybramkowego prowadzenie kwidzynian Pomezania nie spasowała i przycisnęła gospodarzy. W 70 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Rodła, w sporym tłoku, jeden z kwidzynian zagrał piłkę ręką i sędzia bez wahania wskazał na wapno, a okazji na zdobycie gola nie zmarnował Adam Cicherski. Potem Pomezania przeważała jeszcze przez kilka minut, ale w końcówce wyraźnie opadła z sił i kwidzynianie bez problemów dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Rodło Kwidzyn - Pomezania Malbork 3:1 (0:0)
Bramki: Robert Felski (47 z karnego i 49), Damian Sontowski (63) - Adam Cicherski (70 z karnego)
Rodło: Żuk - Synakiewicz, Reutt, Maluchnik, Gawroński (85 Jesiołowski) - Obiała, Juchniewicz - Sontowski, Fayose (66 Borowiecki), Felski - Szalkowski.
Pomezania: Skopiak - Owsianik, Cicherski, Czarnecki, Trussner - Gdela (50 Dryjas), Kolor, Wilk, Polus (68 Przybysz) - Sobieraj (65 Statkiewicz), Piechota (46 Szostek)