Siatkówka. Drużyny juniorskie Orła Malbork i Juranda Malbork zostały wicemistrzami Pomorza

Juniorzy UMKS Jurand Malbork ze srebrnymi medalami mistrzostw województwa pomorskiego. Pierwszy z prawej trener Mariusz Świst Fot. Archiwum UMKS Jurand Malbork
Juniorskie zespoły UKS Orzeł Malbork i UMKS Jurand Malbork wywalczyły tytuły wicemistrzów województwa pomorskiego w siatkówce. Obie drużyny będą teraz walczyć z najlepszymi polskimi drużynami w Polsce. Rywalizację rozpoczną od 1/8 finału mistrzostw Polski.

Orzeł Malbork rozpoczął trzydniowy turniej finałowy mistrzostw województwa pomorskiego w Gdańsku od łatwych zwycięstw nad EDF Wybrzeże APS TPS Rumia I i UKS Troyan Wieżyca 2011. W meczu o pierwsze miejsce w tabeli i tytuł mistrzowski podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego zmierzyły się z gospodyniami turnieju - Gedanią Gdańsk - które również miały na koncie dwie wygrane w stosunku 3:0 nad zespołami z Rumi i Stężycy. Gdańszczanki pokonały dziewczyny z Malborka 3:0 i to one wywalczyły tytuł mistrzowski oraz bezpośredni awans do 1/4 finału MP.

Juniorki Orła dzięki wywalczeniu tytułu wicemistrzyń Pomorza zapewniły sobie udział w turnieju 1/8 finału MP.

Siatkarze Juranda Malbork również rywalizowali w Gdańsku o miano najlepszej drużyny w województwie pomorskim w swojej kategorii wiekowej. Faworytem turnieju był Trefl Gdańsk i już w pierwszym meczu zawodów Jurand przekonał się o umiejętnościach gdańszczan. Malborczycy przegrali 0:3.

W dwóch kolejnych dniach było już znacznie lepiej. Podopieczni trenera Mariusza Śwista pokonali w sobotę GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0, a w niedzielę w takim samym stosunku setów SPS Lębork i zdobyli tytuł wicemistrzów Pomorza. Juniorów Juranda czeka teraz rywalizacja w 1/8 finału MP.