Siatkówka. Juniorki Orła Malbork zagrają w finale mistrzostw Polski!

Juniorki Orła Malbork wygrały turniej półfinałowy mistrzostw Polski w siatkówce w Poznaniu i znalazły się w gronie ośmiu najlepszych drużyn, które w kwietniu powalczą o medal MP.

Juniorki Orła Malbork już po dwóch pierwszych meczach turnieju w Poznaniu uzyskały awans do finału mistrzostw Polski. Promocję dały zwycięstwa 3:0 (25:18, 25:20, 27:25) nad PSPS Chemik Police oraz 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) nad Volley Płock.

W trzecim spotkaniu podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka przegrały 0:3 (27:29, 13:25, 15:25) z gospodyniami - UKS ZSMS Poznań, ale i tak zajęły pierwsze miejsce w grupie. Na drugiej pozycji uplasowały się poznanianki, które również uzyskały awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Finał mistrzostw Polski z udziałem ośmiu najlepszych juniorskich drużyn (Orzeł Malbork, UKS ZSMS Poznań, UKS SMS Szóstka, Mielec, Impel Wrocław, LTS Legionovia Legionowo, KS Pałac Bydgoszcz, PTPS Piła i BKS Aluprof Bielsko-Biała) odbędzie się 13-17 kwietnia w Luboniu koło Poznania.

Inną dobrą informacją jest awans młodziczek Orła Malbork do ćwierćfinału mistrzostw Polski po zajęciu trzeciego miejsca w mistrzostwach województwa pomorskiego.