18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkówka. Orzeł Malbork - Chemik II Police 3:2 (23:25, 25:18, 25:21, 21:25, 15:13)

Siatkarki Orła Malbork pokonały w pięciu setach Chemika II Police w 12 kolejce rozgrywek II ligi. Zrehabilitowały się tym samym za odniesioną dzień wcześniej porażkę 0:3 z SMS Police.

Sobotnie (25 stycznia) spotkanie pomiędzy Orłem Malbork i Chemikiem II Police dostarczyło kibicom siatkówki wielu emocji. Mecz nie zaczął się najlepiej dla gospodyń, bo pierwszą partię przegrały 23:25. W dwóch kolejnych setach górą były już podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka. Siatkarki Orła wypracowały też sobie kilka punktów przewagi w czwartej partii, ale zawodniczkom Chemika udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i doprowadziły do stanu 2:2 w setach.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia Orła 5:0. Siatkarki z Polic nie poddawały się i wkrótce zmniejszyły stratę. Na półmetku seta Orzeł prowadził 8:6. W końcówce partii trzema skutecznymi atakami popisała się Dominika Mikołajewska, a przy stanie 13:13 punkty zdobywały już tylko gospodynie. Najpierw Daria Dąbrowska zdobyła punkt po ataku z lewego skrzydła, a zwycięstwo przypieczętowała asem serwisowym Paulina Rekowska.

Zwycięstwo nad wiceliderkami tabeli II ligi na pewno poprawi nastroje w drużynie po piątkowej, dość niespodziewanej porażce 0:3 z SMS Police.

Dzięki 2 punktom zdobytym w meczu z Chemikiem II Police Orzeł Malbork po 11 meczach ma na koncie 14 punktów i awansował na 5 miejsce w tabeli.

13 kolejka II ligi odbędzie się 1 lutego. Orzeł Malbork zmierzy się na wyjeździe z liderkami tabeli MUKS Joker Mekro Świecie.