Siatkówka. Porażka Orła Malbork z San Pajda I Jarosław 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)

Kadetki Orła Malbork przegrały 0:3 z zespołem San Pajda I Jarosław w drugim meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski. W piątek (24 maja) siatkarki z Malborka muszą pokonać Pałac Bydgoszcz, by liczyć się w walce o medal MP.

Skomplikowała się sytuacja Orła Malbork w mistrzostwach Polski po porażce 0:3 z drużyną San Pajda I Jarosław. Podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego po dwóch grupowych meczach (w pierwszym spotkaniu Orzeł Pokonał 3:0 Sandecję Nowy Sącz - przeczytasz o tym TUTAJ) mają na koncie 3 pkt. i zajmują 3 miejsce w tabeli, które nie daje prawa gry o medal MP.

Liderem tabeli z kompletem zwycięstw jest Pałac Bydgoszcz (3:1 z San Pajda I i 3:0 z Sandecją), drugie miejsce z 3 pkt. na koncie zajmuje zespół San Pajda I, który legitymuje się lepszym bilansem setów od Orła.

W piątek (24 maja) odbędzie się ostatnia runda zmagań grupowych. Zakładając, że San Pajda I pokona Sandecję bez straty seta (dwie porażki 0:3 wskazują, że to najsłabsza z drużyn), to Orzeł będzie musiał wygrać z Pałacem 3:0, by zająć drugie miejsce w tabeli i uzyskać awans do fazy medalowej.

Tabela:
1. Pałac Bydgoszcz - 2 mecze, 4 punkty, 6:1 w setach, 173:128 w małych punktach
2. San Pajda I Jarosław - 2 mecze, 3 punkty, 4:3 w setach, 149:162 w małych punktach
3. Orzeł Malbork - 2 mecze, 3 punkty, 3:3 w setach, 139:110 w małych punktach
4. Sandecja Nowy Sącz - 2 mecze, 2 punkty, 0:6 w setach, 89:150 w małych punktach

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?