Sparingi. Grom Nowy Staw i Pomezania Malbork zagrały z sobą w ostatnim sprawdzianie przed sezonem ligowym

Grom i Pomezania zmierzyły się w piątkowy wieczór (30 lipca) w meczu kontrolnym. Na stadionie w Nowym Stawie piątoligowcy z Malborka wygrali 2:0 (0:0).

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. Już w jednej z pierwszych akcji mogli objąć prowadzenie, gdy po strzale Patryka Wieliczki gości uratowała poprzeczka. Z czasem gra się wyrównała, jednak brakowało sytuacji bramkowych. Do przerwy gole nie padły.

Od początku drugiej połowy znów mocniej zaatakowali nowostawianie, ale i tym razem wraz z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić malborczycy. Na dodatek piątoligowcy w dość nieoczekiwanych okolicznościach objęli prowadzenie. Bramkę sprezentował im Paweł Szafek. Bramkarz Gromu nie trafił w piłkę zagraną przez Jakuba Jędrzejewskiego i w ten sposób młody pomocnik nowostawskiej drużyny zapisał na swoje konto zupełnie niespodziewane samobójcze trafienie.

Pomezania podwyższyła wynik już po ładnej akcji. Piotr Sobieraj wbiegł w pole karne, wycofał przed "szesnastkę" do Mateusza Sroki, a on huknął po długim rogu. Sparing zakończył się wygraną Pomezanii 2:0.

Grom grał w składzie: Knut - Polański, Bany, Danielak - Niedźwiecki, Jędrzejewski, Bucholc, Karniluk, Janowski - Staniaszek, Wieliczko oraz Szafek, Włodarczyk, Konieczka, Gutorski, Karczewski, Ziewiec, Kielar.
Pomezania: Pelcer - Wilk, Jeleń, Marszałek - Marendowski, Sroka, Ziemak, Latkiewicz, Bochyński - Escobar, Styś oraz Pluciński, Sobieraj, Mrozek, Torłop, Nędza.

Obie drużyny zaczną nowy sezon w swoich ligach 7 sierpnia. Grom podejmie o godz. 14 Lechię II Gdańsk, a Pomezania zagra u siebie o godz. 18 z Radunią II Stężyca.

Sparingi. Grom Nowy Staw grał z Jaguarem, Pomezania Malbork ...