Sparingi. Kolejne sprawdziany Pomezanii Malbork, Gromu Nowy Staw i Delty Miłoradz

Pomezania Malbork rozgromiła piątoligowe rezerwy Concordii Elbląg, Grom Nowy Staw uległ drugoligowej Olimpii Elbląg, a Delta przegrała z Żuławami Nowy Dwór Gdański w kolejnych sparingach w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV i V ligi.

Pomezania Malbork miała zagrać w piątek z Jaguarem Gdańsk, liderem tabeli pierwszej grupy gdańskiej V ligi, ale zapowiadany rywal nie dojechał na mecz z powodu trudnej sytuacji kadrowej. Działaczom malborskiego klubu udało się jednak zorganizować mecz z rezerwami drugoligowej Concordii Elbląg.

Jak informuje Pomezania Malbork na swojej stronie internetowej, podopieczni trenera Bogdana Kazojcia wygrali aż 11:1 prowadząc do przerwy 5:0. Gole dla malborczyków zdobyli: Piotr Marszałek, Mateusz Bełz, Michał Jurczyk, Piotr Sobieraj (dwa gole), Sebastian Ratajczyk, Mateusz Daukszys, Robert Gdela, Piotr Wilk (dwa gole) i Kamil Dryjas.

Jak informuje portal pomezania.pl, w pierwszej połowie Pomezania grała w składzie: Skopiak - Cicherski, Jurczyk, Jabłoński, Owsianik - Wojtysiak, Marszałek, Linda, Galeniewski, Sobieraj, Bełz. Skład Pomezanii w drugiej połowie: Miszta - Ratajczyk, Cicherski, Daukszys, Wilk, Owsianik - Wojtysiak, Linda, Gdela, Marszałek, Dryjas.

W ostatniej chwili zmienił się też rywal Gromu Nowy Staw. Piątoligowcy mieli zmierzyć się z rezerwami Olimpii Elbląg, ale ostatecznie zagrali w sobotę z pierwszym, drugoligowym zespołem Olimpii.

- To była dla nas duża niespodzianka. Pierwszy raz w historii zagraliśmy z drugoligowym zespołem. To była dla nas fajna lekcja - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu Nowy Staw. - Choć przegraliśmy 1:3, to stworzyliśmy sobie trzy stuprocentowe okazje do zdobycia gola, a jednej bramki sędzia nie uznał. Dla naszych chłopaków ten mecz był nagrodą. To był piłkarsko inny świat.

Jedynego gola dla Gromu, przy stanie 0:3, strzelił z rzutu karnego Tomasz Grabowski.

Grom wystąpił w składzie: Ćwiek - Błażek, Błaszczak, Golicki, Froncz, Knopik, Jankowski, Cicherski, Drewek, Kępiński, Grabowski oraz Fryzik i Gudel.

W sobotę zagrała też Delta Miłoradz. Na boisku z naturalną trawą w Nowym Dworze Gdańskim miłoradzanie przegrali z Żuławami 1:5, a jedyną bramkę dla Delty zdobył Przemysław Kolor.

Delta grała w składzie: Krawczyk - Figlewski, Jeleń, Woliński, Lenkiewicz, Manteufel, Maciuński, Kolor, Stachecki, Kossarzecki, Kowalczyk oraz Kędzierski, Gapiński, Grzębski, Modrzejewski, Sawicki, Grunau.

Dopiero w niedzielę (23 lutego) wieczorem swój sparing rozegrają Błękitni Stare Pole. Zmierzą się w Elblągu z rezerwami Olimpii.