18+

Sportowcy z Bahrjanu odwiedzili Malbork (zdjęcia)

(RK)
W czwartek (7 października) doszło w Malborku do niecodziennego - ze względu na jednego z uczestników - wydarzenia sportowego. Drugoligowa ekipa Polskiego Cukru Pomezanii w meczu towarzyskim piłki ręcznej podejmowała wieczorem reprezentację narodową Bahrajnu. Goście wygrali 42:35.

W okresie przygotowawczym do sezonu w II lidze malborczycy mieli zagrać sparing z reprezentacją innego państwa leżącego nad Zatoką Perską - Kuwejtem, ale się nie udało. Za to w czwartek kibice mieli okazję zobaczyć w akcji szczypiornistów Bahrajnu. Rywale malborczyków to drużyna, która w przyszłym roku zagra w mistrzostwach świata w piłce ręcznej.

Trybuny hali sportowej Gimnazjum nr 3, gdzie odbył się mecz, zapełniły się kibicami niemal w całości. Zespoły zagrały trzy tercje po 25 minut. W pierwszej gospodarze przegrali nieznacznie. Po drugiej tercji Bahrajn prowadził 10 bramkami.

Bardzo udana w wykonaniu piłkarzy ręcznych Polskiego Cukru Pomezanii była trzecia część sparingowego pojedynku. Miejscowi wygrali tę tercję 3 trafieniami, a całe spotkanie przegrali 35:42. Ostatnią bramkę meczu rzucił malborski bramkarz, który z rzutu karnego pokonał swojego odpowiednika w drużynie Bahrajnu.

Malborczycy rozpoczęli już nowy sezon w II lidze, w którym za cel postawili sobie awans. Na inaugurację pokonali na wyjeździe AZS Politechnika Gdańsk. Czwartkowy sparing z Bahrajnem był bardzo dobrym przetarciem przed kolejnymi meczami ligowymi. W najbliższą sobotę w hali Gimnazjum nr 3 Pomezania podejmie MKS Grudziądz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.