Sukces młodych piłkarek z Nowego Stawu. Zagrają w krajowym finale Turnieju Tymbarku

Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie wzmocniona piłkarkami z powiatu wygrała finał wojewódzki turnieju piłkarskiego o Puchar Tymbarku i będzie reprezentowała powiat malborski w finale krajowym.

W finale wojewódzkim rywalizowało siedem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie trafiła do grupy czterozespołowej. W pierwszym meczu SP 2 pokonała drużynę z Tuchomia 6:0. Równie dobrze piłkarkom z Nowego Stawu poszło w kolejnych spotkaniach - wygrana 6:0 z zespołem z Walichnów oraz 5:0 z Jezierzyc.

W półfinale piłkarski prowadzone przez trenera Marka Szczecińskiego i kierownika Jerzego Wnuka-Lipińskiego spotkały się z drużyną z Kamienicy Szlacheckiej i znów wygrały, tym razem 4:0. W finale przyszło im się zmierzyć z reprezentacją Łebunii. Do przerwy nowostawianki prowadziły 3:0, a po przerwie strzeliły jeszcze dwa gole i wygrały 5:0. Cztery bramki w tym meczu zdobyła Wiktoria Szczecińska, która razem z Katarzyną Deranek okazała się najskuteczniejszą piłkarką turnieju. Obie zawodniczki zdobyły po 10 goli.

Skład drużyny: Oliwia Zommer, Amelia Gawryluk, Wiktoria Szczecińska, Katarzyna Deranek, Daria Cybulska, Daria Wojnicz, Wiktoria Podgruszewska, Anita Zalewska.