MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sukcesy malborskich pływaków MAL WOPR podczas VII Elbląskiej Wiosny Pływackiej

Jacek Skrobisz
Fot. Archiwum MAL WOPR
Ponad 400 zawodników z 16 klubów z całej Polski wzięło udział w perfekcyjnie zorganizowanych zawodach pod nazwą VII Elbląska Wiosna Pływacka. Wśród klubów z Warszawy, Grudziądza, Mławy, Szczytna, Ciechocinka, Bydgoszczy, Torunia, Giżycka, Brodnicy, nie zabrakło pływaków z Malborka - informuje Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Malborski klub został zaproszony przez gospodarzy, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Elbląg, a nasz udział w tych zwodach okazał się być bardzo znaczący. Naszych 27 najmłodszych pływaków z roczników 2000 i młodszych zdobyło w sumie 15 medali, po 5 w każdym kolorze, 2 lokaty na podium w indywidualnej klasyfikacji generalnej oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów.
Bohaterkami zawodów zostały najmłodsza i najstarsza reprezentantka MAL WOPR na zawodach – 8-letnia Paulina Cierpiałowska i 13-letnia Julia Sobczyńska. Paulina, podobnie jak ośmioro jeszcze najmłodszych 8- i 9-letnich pływaków MAL WOPR, startowała w zawodach po raz pierwszy. Nie obyło się bez obaw i strachu, tym bardziej cieszy więc doskonała postawa naszych maluchów. Wszyscy spisali się doskonale.

Paulina Cierpiałowska startowała jak wytrawny, doświadczony pływak.
W obu stratach ściany pływalni dotknęła pierwsza i mogła cieszyć się nie tylko z dwóch złotych medali, ale i okazałego pucharu za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 8-latek. Warto dodać, że puchar odebrała z rąk… samej Otylii Jędrzejczak. Polska pływaczka wszechczasów uświetniła zawody swoją obecnością, poświęcając wiele czasu i cierpliwości na rozdawanie autografów, pozowanie do zdjęć czy wręczanie nagród. Dla wielu najmłodszych pływaków możliwość zobaczenia takiego autorytetu będzie z pewnością bardzo motywująca do dalszej pracy treningowej.
Uścisk dłoni samej mistrzyni przy wręczaniu pucharu i nagród w postaci sprzętu pływackiego z serii Team Otylia, zapamięta zapewne na zawsze bardziej już doświadczona pływaczka MAL WOPR, Julia Sobczyńska. Julia startowała trzykrotnie, w dwóch startach poprawiając swoje rekordy życiowe i zdobywając dwa złote medale na 50 i 100 m stylem motylkowym oraz srebro w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym z doskonałym, o 3 sek. lepszym rekordem życiowym (1:16,06). Dzięki tak dobrym startom, Julii udało się zdobyć puchar za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 13-latek, a także awansować do najlepszej piętnastki zawodów w kategorii dziewcząt i wziąć udział w wyścigu australijskim, w którym zajęła trzecią lokatę. W wyścigu tym udział wzięli także Kinga Kapusta oraz Paweł Włodarczyk i Dominik Jendruszewski. Nie udało im się niestety zająć w nim miejsc na podium ale w startach indywidualnych spisali się doskonale.
Paweł Włodarczyk poprawił aż o 7 sek. dotychczasowy rekord życiowy na 200 m stylem dowolnym (2:30,11). Dominik Jendruszewski notujący w ostatnim czasie wzrost formy popłynął fantastycznie we wszystkich trzech startach i z nowymi życiówkami zdobył złoto na 100 m stylem zmiennym (1:22,54) oraz brąz na 100 m stylem dowolnym (1:08,14).
Również trzy rekordy życiowe zaliczyła w Elblągu Kinga Kapusta, a czas na 100 m stylem grzbietowym (1:22,83) dał jej trzeci stopień podium.
Dwa rekordy życiowe okraszone brązowymi medalami to dorobek wracającej do formy Patrycji Górskiej. Patrycja poprawiła aż o 12 sek. swój dotychczasowy najlepszy wynik na 200 m stylem dowolnym (2:51,15), a o 7 sek. czas na 100 m stylem zmiennym (1:31,95).
Dwa medale wywiozła z Elbląga coraz lepiej spisująca się Monika Zuchniewska, która wywalczyła w dobrym stylu dwa srebra na dystansach 100 m stylem dowolnym oraz klasycznym.
Zawody z pewnością zaliczy do udanych Anna Włodarczyk. Nasza najmłodsza, 10-letnia licencjonowana zawodniczka poprawiła czasy we wszystkich startach, a pokonując dystans 100 m stylem dowolnym w rewelacyjnym czasie 1:30,62 wywalczyła srebrny medal.
Brąz dorzuciła do zdobyczy medalowych klubu Laura Łukowska, która wraca do swojego poziomu po miesięcznej przerwie w treningach spowodowanej chorobą.
Ostatni, ale jakże ważny medal wywalczył przedstawiciel najmłodszych pływaków MAL WOPR, 10-letni Jan Grochecki. Jasiek po pechowym, czwartym miejscu na 100 m stylem dowolnym popisał się wspaniałą techniką stylu grzbietowego i pokonując dystans 50 m w czasie 52,71 sek. mógł cieszyć się ze srebrnego medalu. O tym jak czuje się pechowy, czwarty zawodnik konkurencji mogli przekonać się w Elblągu wspaniale pływający i ambitny ośmioletni Jakub Grapentyn, czwarty na 25 m stylem grzbietowym oraz wielka nadzieja naszego klubu Maciej Wojtczak, który poprawił wszystkie rekordy życiowe, w tym aż o 7 sek. czas na 200 m stylem dowolnym, zajmując w tej konkurencji właśnie czwartą lokatę.
Bardzo dobry występ mają też za sobą Karolina Lisowska i Zuzanna Małyj, które dzięki wzmożonej pracy na treningach wywalczyły w Elblągu nowe rekordy życiowe we wszystkich trzech startach oraz coraz bardziej zaangażowana w pracę treningową Natalia Tyborska , która wywalczyła dwie życiówki.
Również dwie życiówki w oczekiwaniu na wymarzony medal, który z pewnością jest już w zasięgu ręki, zanotowali na swoim koncie: Aleksandra Kruszewska, Agnieszka Walczak, Klaudia Juchniewicz oraz Filip Tkaczyk. Nie można zapominać także o dwóch rekordach życiowych Michała Wójtowicza i jednym Szymona Ochocińskiego.
Największe jednak brawa należą się najmłodszym. Startowali na zawodach pływackich po raz pierwszy w życiu. Mimo strachu, zimnej wody i głębokiej wody na pływalni w Elblągu, spisali się bardzo dzielnie. Alicja Lewandowska, Weronika Marchlewska, Natalia Knut, Piotr Pliszka, Wojciech Stefaniak oraz Piotr Szuryński - wszyscy pokazali, że kariera pływacka stoi przed nimi otworem. Bardzo ambitnie i z zaangażowaniem pokonywali dystans i słabości, nabierali pewności siebie oraz wiary we własne siły. Podpatrywali starszych kolegów tylko po to by już niebawem stanąć z nimi do wyrównanej rywalizacji.
Elbląskie zawody przeszły do historii MAL WOPR jako wyjątkowo udane. Doskonałe, czwarte miejsce, które zdobyli nasi zawodnicy w klasyfikacji generalnej klubów, pozostawiając w polu dwanaście zespołów świadczy o doskonałej pracy wszystkich pływaków. Nie można także zapomnieć i podziękować rodzicom zawodników, którzy tłumnie stawili się na trybunach i głośno dopingowali naszych pływaków.

Informacja nadesłana przez Iwonę Ciecholewską z Malborskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto