Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sygnał o łosiu biegającym w Malborku. Tygodniowy raport Komendy Powiatowej PSP

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
5 miejscowych zagrożeń, 4 pożary i 2 alarmy fałszywe – to zgłoszenia, które w minionym tygodniu (18-24 marca) dotarły do stanowiska kierowania PSP w Malborku. Jedno z nich dotyczyło łosia, który zapuścił się do miasta.

Tygodniowy raport KP PSP w Malborku. Co się wydarzyło?

Trzy interwencje straży pożarnej w ubiegłym tygodniu wiązały się z otwarciem mieszkań przy użyciu sprzętu burzącego. Takie sytuacje miały miejsce w Szymankowie oraz dwukrotnie w Malborku. Dwa pozostałe zdarzenia zakwalifikowane jako miejscowe zagrożenia to zabezpieczenie lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szawałdzie oraz wezwanie do tlenku węgla w Kaczynosie.

W raporcie strażaków jest też mowa o czterech pożarach. Do trzech z nich doszło w Malborku; na ul. Sienkiewicza palił się samochód, na ul. Armii Krajowej – pustostan, a na al. Sprzymierzonych – śmietnik. Z kolei w Szaleńcu (gm. Stare Pole) nieznany sprawca podpalił drzewo.

Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP wpłynęło też zgłoszenie o próbie samobójczej, ale na szczęście ten alarm okazał się fałszywy. W tej samej kategorii zgłoszeń został zapisany w raporcie tygodniowym sygnał o łosiu, który w niedzielę (24 marca) biegał po Malborku. Ale to nie oznacza, że zwierzęcia nie było. Niezwykły gość miał być widziany w rejonie ulicy Asnyka, natomiast gdy strażacy z JRG dotarli na miejsce, już go nie było w tej okolicy. Później już więcej sygnałów nie było, wszystko więc wskazuje na to, że łoś oddalił się w bezpiecznym kierunku.

Od początku 2024 roku do 24 marca Komenda Powiatowa PSP w Malborku odnotowała 149 zgłoszeń, z czego 97 dotyczyło miejscowych zagrożeń, 43 – pożarów, a 8 to alarmy fałszywe.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto