Sztangiści Rzemieślnika Malbork najlepsi w turnieju w Niemczech

Zawodnicy Rzemieślnika Malbork zajęli dwa pierwsze miejsca w zawodach podnoszenia ciężarów w niemieckim Lüchow.

Do udziału w zawodach w Dolnej Saksonii reprezentantów Rzemieślnika Malbork zaprosili działacze klubu SC Lüchow. W turnieju wzięło udział 60 zawodników z sześciu klubów niemieckich i dwóch polskich - oprócz Rzemieślnika był to Atleta Gdańsk.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Bartosz Samp, który wyrwał sztangę ważącą 155 kg i podrzucił 190 kg. Według punktacji Sinclaira uzyskał 380,1 pkt.

Drugi był Karol Klimaszewski, który wyrwał 140 kg i podrzucił 165kg, uzyskując 330,3 pkt.

- Cieszy nas wysoka forma malborskich sztangistów na międzynarodowym turnieju w Niemczech, zwłaszcza że w zawodach wzięło udział 60 sztangistów. Nie sądziliśmy, że nasi reprezentanci zajmą w nich dwa pierwsze miejsca – podsumowuje Witold Barcikowski, prezes Rzemieślnika Malbork.

Głównym celem Karola Klimaszewskiego w tym roku jest występ w mistrzostwach Polski do lat 23, w których w ubiegłym roku zdobył srebrny medal. Bartosz Samp z kolei przygotowuje się mistrzostw Polski seniorów, gdzie będzie bronił srebra z 2016 roku.