Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Technikum nr 3 w Malborku z grantem od Fundacji Santander Bank Polska. Dotacja na unihokej z „Banku Młodych Mistrzów Sportu”

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Technikum nr 3 w Malborku
Technikum nr 3 w Malborku stawia na unihokej. Dzięki grantowi pozyskanemu od Fundacji Santander Bank Polska zorganizowane zostaną turnieje międzyklasowe.

Grant dla Technikum nr 3 od Fundacji Santander Bank Polska

Technikum nr 3 w Malborku z powodzeniem złożyło wniosek do czwartej edycji programu grantowego „Bank Młodych Mistrzów Sportu” Fundacji Santander Bank Polska. Na projekt pod nazwą „Szkolny Dzień Sportu - niech wygra Fair Play” pozyskało kwotę 5500 zł.

Program „Bank Młodych Mistrzów Sportu” skierowany jest do osób w wieku od 5 do 26 lat. Głównym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w środowisku szkolnym poprzez organizację działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym (turnieje sportowe) z zachowaniem wspólnej, równoprawnej w podziale zadań i decyzji aktywności uczestników oraz kształtowanie postaw fair play na boisku i po za nim (kibicowanie).

CZYTAJ TEŻ: Przedstawicielki Technikum nr 3 na spotkaniu szkolnych klubów europejskich

Z nadesłanych 285 projektów w czwartym naborze komisja konkursowa wybrała 8 organizacji, które zostały nagrodzone grantem. Projekt Technikum nr 3 zakłada zakup sprzętu sportowego dla młodzieży (m.in. stroje sportowe i stroje bramkarskie oraz kije) oraz nauka gry w unihokeja poprzez zabawę, w turniejach międzyklasowych.

Biorąc pod uwagę potrzeby naszej młodzieży, staramy się w naszej szkole podejmować od lat szereg działań zmierzających do ich aktywności fizycznej.

- Projekt odpowiada na potrzebę ruchu młodzieży jako długotrwałą inwestycję w ich przyszłość. Chcemy promować aktywny i zdrowy tryb życia przez danie szansy uczestnictwa i zabawy młodzieży kochającej ruch. Efektywny system sportu młodzieży to taki, w którym każdy może uprawiać sport bez jakichkolwiek barier, dlatego nasze działania przyczyniają się do wszechstronnego ich rozwoju w grach i zabawach, turniejach unihokeja czy imprezach sportowych – informuje Technikum nr 3.

Opiekunami projektu są Łukasz Godlewski i Marek Grenda - nauczyciele wychowania fizycznego.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto