Trefl Malbork pokonał UKS Libero MOS Starogard Gdański [ZDJĘCIA i FILM]

Trefl Malbork wygrał 3:2 z UKS Libero MOS Starogard Gdański w ramach rozgrywek II ligi siatkówki kobiet. Zobacz zdjęcia i film z meczu.

Fragmenty meczu Trefl Malbork - UKS Libero MOS Starogard Gdański

Miało być gładkie zwycięstwo Trefla Malbork, a skończyło się na pięciu setach i niepotrzebnej nerwówce w końcówce meczu. Skazywane na porażkę jeszcze przed meczem zawodniczki Libero Starogard Gdański zaprezentowały się z dobrej strony na tle słabiej dysponowanej drużyny z Malborka i za dwa wygrane sety zdobyły drugi punkt w sezonie.

Trefl Malbork po piątkowym (15 stycznia) zwycięstwie 3:0 nad Murowaną Gośliną II nie prezentował się najlepiej, ale i tak wygrał trzeci mecz z rzędu w II lidze. To był ważny mecz zwłaszcza dla zawodniczek rezerwowych, bo miały okazję dłużej pograć na drugoligowym parkiecie.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:20. W drugiej partii lepsze okazały się zawodniczki zespołu przyjezdnego, kończąc go do 19 pkt. Trefl ponownie wyszedł na prowadzenie w trzecim secie (25:20), ale UKS Libero nie poddawał się, po raz drugi doprowadził do wyrównania (25:19) i tie-breaka. W decydującej części meczu Trefl wygrał 15:8.

Teraz siatkarki Trefla muszą zebrać siły na rozegranie trzeciego spotkania w ciągu trzech dni i w niedzielę (godz. 18) zagrać znacznie lepiej z liderkami tabeli E.Leclerc Orzeł Elbląg.