Trefl znów zwycięski. Wygrana siatkarek z Malborka nad APS Rumia

Wygraną 3:2 zakończył się mecz Trefla Malbork z APS Rumia w ramach 13 kolejki II ligi siatkówki kobiet. Tym zwycięstwem drużyna z Malborka przerwała serię sześciu ligowych porażek z rzędu.

Zespół Trefla Malbork objął prowadzenie w meczu wygrywając pierwszego seta 25:18. Drużyna z Rumi doprowadziła do wyrównania, pokonując w drugiej partii gospodynie 25:22. W trzecim secie znów lepiej prezentowały się podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka. Tego seta wygrały 25:21 i ponownie objęły prowadzenie w meczu.

Wydawało się, że czwarty set będzie ostatnim w tym pojedynku, jednak w końcówce, przy stanie 23:21, siatkarkom Trefla nic nie wychodziło i pozwoliły rywalkom zdobyć cztery kolejne punkty. Tym samym APS wygrał 25:23 i doprowadził do tie-breaka.

W piątym secie gospodynie lepiej panowały nad nerwami, udało im się uzyskać kilka punktów przewagi, i nie oddały prowadzenia już do końca partii, wygrywając 15:12.

Po dwunastu rozegranych meczach Trefl Malbork ma na koncie 12 punktów i zajmuje 7 miejsce w 10-zespołowej tabeli.

W kolejny weekend (15-17 stycznia) siatkarki Trefla rozegrają aż trzy drugoligowe mecze w Malborku. Zmierzą się z Libero Starogard Gdański, KS Murowana Goślina II oraz E.Leclerc Orzeł Elbląg.