18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

UKS Orzeł Malbork walczy w swojej hali o mistrzostwo Pomorza

W Malborku trwa turniej finałowy mistrzostwa Pomorza w piłce siatkowej kadetek. W pierwszym spotkaniu gospodynie z UKS Orzeł Malbork pokonały Akademię Pomorską Czarni Słupsk 3:1. Kolejne mecze w sobotę i niedzielę (8 i 9 marca) w hali Gimnazjum nr 3 przy ul. Wybickiego.

Kadetki Orła zajęły pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek wojewódzkich, ale nie mogą się jeszcze tytułować mistrzyniami Pomorza. Muszą wygrać turniej w Malborku z udziałem Gedanii Gdańsk, Czarnych Słupsk i Libero Starogard Gdański. Zawody potrwają trzy dni.

W piątek Orzeł w meczu bez większej historii pokonał Akademię Pomorską Czarni Słupsk 3:1. W pierwszym secie podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka wygrały do 8, w kolejnym poradziły sobie równie gładko (zwycięstwo do 9) i wszystko wskazywało na to, że szybko zakończą ten pojedynek w trzeciej odsłonie. Dziewczyny podeszły jednak do tego seta zbyt rozluźnione, co skutkowało sporą liczbą błędów własnych. Rywalki wykorzystały prezent i jeszcze przedłużyły swoje nadzieje, wygrywając 25:22.

W czwartej partii kadetki Orła nie pozostawiły jednak słupszczankom żadnych złudzeń. Prowadziły już 7:0, 8:1, a potem utrzymywały tę przewagę punktową, by rozstrzygnąć seta na swoją korzyść w stosunku 25:16 i cały mecz 3:1.

W sobotę zmagania w ramach mistrzostw Pomorza rozpoczną się o godz. 15. Właśnie o tej godzinie UKS Orzeł Malbork zmierzy się z Libero Starogard Gdański. W drugim meczu Gedania zagra z Czarnymi.

Niedziela w turnieju finałowym o mistrzostwo Pomorza zacznie się o godz. 10. spotkaniem Libero - Czarni, a w drugim pojedynku, ok. godz. 10.40, Orzeł powalczy z gdańską Gedanią.