V liga. Błękitni Stare Pole - Radunia Stężyca 2:2 (1:2)

Błękitni Stare Pole zremisowali 2:2 z Radunią Stężyca w 4 kolejce V ligi. Staropolanie kończyli mecz w dziesięciu.

Błękitni Stare Pole grali w składzie: Malewski - Rychlik, Wiedeński, Kielar, Buć (70 Linda), Kurek, Włodarczyk (75 P. Richert), Karlak (65 Zalewski), Marszałek, Zielonka, Bykowski.

Błękitni Stare Pole objęli prowadzenie w meczu z Radunią w 25 minucie po golu Piotra Marszałka. Do szatni na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak goście. Radunia strzeliła dwie bramki w 40 i 44 minucie spotkania. W drugiej połowie podopieczni trenera Wojciecha Niedźwiedzkiego zdołali doprowadzić do remisu. Ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się w 80 minucie Jakub Wiedeński i było 2:2.

Gospodarze ostatnie 10 minut meczu spędzili głównie na obronie wyniku, bowiem w tym okresie grali w osłabieniu. Za dwie żółte kartki czerwony kartonik sędzia pokazał Jackowi Bykowskiemu.

- Przez pierwsze 25-30 minut byliśmy praktycznie cały czas na ich boisku. Niestety, zawodnicy wciąż nie potrafią sobie uświadomić, że mecz trwa 90 minut, a nie tylko pół godziny - mówi Józef Osnowski, kierownik Błękitnych Stare Pole. - Wynik jest nie fair, bo prowadziliśmy, mieliśmy sporo okazji, ale trzeba się cieszyć chociaż z jednego punktu.

Przed staropolanami mecz pucharowy z Rodłem Kwidzyn (3 września). Błękitni wystawią w tym spotkaniu prawdopodobnie rezerwowy skład. 6 września Błękitni zagrają z kolei na wyjeździe ze Spójnią Sadlinki w ramach 5 kolejki V ligi.