V liga. Błękitni Stare Pole - Relax Ryjewo 4:0 (0:0)

Błękitni Stare Pole rozgromili Relax Ryjewo 4:0 w 5 kolejce V ligi i z dorobkiem 10 pkt. zajmują przed niedzielnymi spotkaniami 3 miejsce w tabeli.

Błękitni Stare Pole grali w składzie: Klein - Tryba (80 Karlak), Orłowski, Maciej Rychlik, Trochowski (75 Marcin Rychlik), Buć, Jankowski (46 Wróblewski), Wiśniewski (65 Jędrzejewski), Kurek, Wiedeński, Zalewski.

Pierwsza połowa meczu w Starym Polu zakończyła się bezbramkowym remisem, choć podopiecznym trenera Przemysława Marusy nie brakowało okazji do zdobycia gola. Ich skuteczność poprawiła się po przerwie i to błyskawicznie. Od razu po wznowieniu gry gola na 1:0 zdobył Marek Buć. Kilka minut później było już 2:0 za sprawą trafienia Krystiana Tryby. Trzecią bramkę zdobył w 70 minucie Kamil Wróblewski, który pojawił się na boisku od początku drugiej połowy meczu. Wynik ustalił wychowanek Błękitnych - Patryk Zalewski.

- Choć pierwsza połowa była wyrównana, to gdybyśmy po niej prowadzili 3:0, a w drugiej połowie strzelili te cztery bramki, to byłby to wynik oddający przebieg spotkania - uważa Józef Osnowski, kierownik Błękitnych. - Po przerwie zagraliśmy o 100 procent lepiej, niż w pierwszej odsłonie. Cieszę się, że od początku sezonu zbieramy punkty. Taki był cel, by po rundzie jesiennej plasować się jak najwyżej w tabeli.

Dzięki wygranej nad Relaxem Ryjewo staropolanie z dorobkiem 10 pkt. awansowali na 3 miejsce w tabeli (dwie drużyny grające w niedzielę mogą wyprzedzić Błękitnych).

W 6 kolejce V ligi Błękitni zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Zblewo (4 mecze, 2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka).