V liga. Błękitni Stare Pole - Wda Lipusz 2:1 (1:1)

Błękitni Stare Pole odnieśli piąte zwycięstwo w rundzie wiosennej V ligi. Staropolanie w 23 kolejce pokonali na własnym boisku 2:1 Wdę Lipusz.

Błękitni Stare Pole zagrali z Wdą Lipusz w składzie: Klein - Lepczak, Wrona, Marcin Rychlik, Maciej Rychlik, Tryba, Buć (70 Wiśniewski), Bykowski (80 Jędrzejewski), Orłowski, (75 Zielonka), Wiedeński, P. Richert.

Błękitni pokonali Wdę po dwóch bramkach Jacka Bykowskiego w 30 i 57 minucie spotkania. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że goście pierwsi strzelili gola w 20 minucie. Podopieczni trenera Przemysława Marusy szybko odrobili jednak stratę, a potem objęli prowadzenie, którego już nie oddali.

- Wda przyjechała do nas po komplet punktów, bo grozi im spadek do A-klasy i to było widać na boisku - mówi Józef Osnowski, kierownik Błękitnych Stare Pole. - Nasi przeciwnicy wysoko postawili nam poprzeczkę. To miał być łatwy mecz, a wcale taki nie był. Najważniejsze są jednak trzy punkty i oby tak dalej.

W następnym meczu Błękitni (7 miejsce w 16-zespołowej tabeli, 37 punktów) zmierzą się w Czersku z Borowiakiem (9 miejsce, 27 pkt.).