V liga. Delta Miłoradz - Błękitni Stare Pole 1:1 (0:0)

Delta Miłoradz zremisowała 1:1 z Błękitnymi Stare Pole w 18 kolejce V ligi. Oba gole padły po rzutach karnych w końcówce spotkania.

Skład Delty Miłoradz: Krawczyk – Figlewski (70 Ulkowski), Lenkiewicz, Woliński, Manteufel, Jeleń, Maciuński (75 Grunau), Pogorzelski, Modrzejewski, Kossarzecki, Kownacki (46 Szklarczyk).

Błękitni Stare Pole grali w składzie: Klein – Tryba, Lepczak, Marcin Rychlik, Maciej Rychlik, Kurek, Wrona, Wiedeński, Jędrzejewski (55 P. Richert), Orłowski (60 Wiśniewski), Bykowski.

Prowadzenie w meczu objęli Błękitni Stare Pole. W 80 minucie sędzie podyktował rzut karny po faulu na Jacku Bykowskim. Jedenastkę zamienił na gola sam poszkodowany. Delta wyrównała osiem minut później. Sędzia po raz drugi podyktował rzut karny, tym razem za zagranie ręką w polu karnym. Gola z jedenastu metrów zdobył Kamil Woliński.

- Mecz był typowo derbowy - dużo walki, ale mało z tego wynikało. Nasza gra wygląda jeszcze średnio - mówił po spotkaniu Józef Osnowski, kierownik Błękitnych Stare Pole.

Prezes Delty Miłoradz przyznaje, że mecz był na remis, ale ze wskazaniem na Deltę. Nie ukrywał też, że jest zawiedziony sędziowaniem.
- Sędzia zniesmaczył widowisko - mówi Tadeusz Majewski, prezes Delty. - Pierwsza połowa była wyrównana i bezbarwna, ale w drugiej połowie mecz był już emocjonujący, toczył się w szybkim tempie. Delta po raz kolejny nie wykorzystała świetnych okazji. Szklarczyk lobując bramkarza trafił w poprzeczkę, a Maciuński, Kossarzecki i Pogorzelski nie potrafili zdobyć gola z pola bramkowego.

W następnej kolejce Delta zagra na wyjeździe z Orłem Subkowy, a Błękitni podejmą Chojniczankę II Chojnice (sobota, godz. 11).