V liga. Delta Miłoradz - Orzeł Subkowy 1:3 (1:0)

W ostatnim meczu 4 kolejki w drugiej grupie V ligi Delta Miłoradz w niedzielny wieczór podejmowała Orła Subkowy i, niestety, straciła trzy punkty w końcówce. Do 80 minuty atuty były po stronie gospodarzy, ale po stracie gola miejscowi trochę stracili też głowę. Jedyną bramkę dla Delty zdobył Bartosz Maciuński.

Delta Miłoradz: Kędzierski - Kowalczyk, Lenkiewicz, Woliński, Ulkowski - Pogorzelski (85 Kownacki), Maciuński, Jeleń, Barnaś (80 Podlewski) - Klimczewski (46 Rataj), Kossarzecki.

Miłoradzanie nadawali ton wydarzeniom na boisku i po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili 1:0. W 33 minucie Kossarzecki podał w "uliczkę" między obrońcami Maciuńskiemu, a ten uderzeniem z ostrego kąta po krótkim słupku pokonał bramkarza Orła.

Delta grała dobrze i nic nie zapowiadało katastrofy, póki nie nadeszła 80 minuta, w której goście wyrównali.
Gospodarzy poniosła wtedy młodzieńcza fantazja, ruszyli do przodu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zbytnio się odkryli. Zostali za to skarceni w 85 i 89 minucie (rzut karny) i, niestety, przegrali 1:3 spotkanie, które było do wygrania.

- Pocieszające jest to, że z meczu na mecz zespół gra coraz lepiej. Jest to młoda drużyna, cały czas w budowie, ale jesteśmy na dobrej drodze. Potrzeba jeszcze skuteczności i trochę piłkarskiego, którego w spotkaniu z Orłem nam zabrakło - mówi prezes Tadeusz Majewski.

Była to czwarta porażka miłoradzan w tym sezonie, a w następnej kolejce będzie niezwykle trudno o punkty, ale kto wie? Delta Miłoradz, zajmująca ostatnie, 14 miejsce w tabeli (0 pkt, 3-14 w bramkach), zagra 31 sierpnia na wyjeździe z niepokonanym liderem, KP Starogard Gdański.