Grom Nowy Staw rozgromił Deltę Miłoradz 6:1, a Jurand Lasowice Wielkie pokonał Błękitnych Stare Pole 2:0 w 9 kolejce piłkarskiej V ligi.

Gospodarze wygrali kolejne piątoligowe derby powiatu malborskiego. Grom Nowy Staw po klasycznym hat-tricku Tomasza Grabowskiego (8, 12 i 21 minuta), dwóch golach Wojciecha Miecznika (43, 52) i jednym trafieniu Krzysztofa Błażka (60) rozgromił 6:1 Deltę Miłoradz. Jedyną bramkę dla miłoradzan zdobył Robert Modrzejewski w 34 minucie.

Grom Nowy Staw grał w składzie: Rutkowski - Kępka, Potoczek, Błażek, Golicki, Grabowski, Mazurowski, Miśkiewicz, Strach, Wiercioch, Miecznik.

Skład Delty: Krawczyk - Ulkowski, Jurczyk, Figlewski (58 Wyciszkiewicz), Grunau, Modrzejewski, Zawicki (70 Kaszuba), Modrzejewski (85 Ł. Chmielewicz), T. Chmielewicz, Grzębski, Pogorzelski (60 Kędzierski).

Jurand Lasowice Wielkie też mógł wygrać wysoko w derbowym pojedynku z Błękitnymi Stare Pole, ale piłkarze trenera Tomasza Mazurka hurtowo marnowali dobre okazje do strzelenia gola. Szkoleniowiec Juranda żałował po meczu sytuacji Kamila Wróblewskiego, który nie wykorzystał rzutu karnego, a kilka minut później z bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki. Paweł Jabłoński trafił w poprzeczkę. Karol Polus nie zdołał też pokonać bramkarza Błękitnych będąc z nim w sytuacji sam na sam. Dopiero w 69 minucie Krystian Tryba dał prowadzenie gospodarzom, a w 86 minucie wynik podwyższył Karol Polus.

Jurand grał w składzie: Parafiniuk - Wąsik (67 Wilczewski), Brzezicki, M. Kępka, Jabłoński, S. Polus, Tryba, K. Polus, Majka (87 Kondys), Mańkowski (89 Kościesza), Wróblewski (60 D. Kępka).

Błękitni: Malewski - Rychlik, Orłowski (75 Chrostowski), Kielar, Olejnik, Buć (57 Marszałek), Zawadziński (55 Karlak), Kurek, Włodarczyk, Bykowski, P. Richert (70 W. Richert).

W 10 kolejce V ligi kolejne dwa derby powiatu malborskiego - Jurand podejmie Pomezanię Malbork, a Błękitni Stare Pole zmierzą się z Deltą Miłoradz. Oba mecze rozpoczną się 11 października o godz. 15. Grom pojedzie 12 października do Chojnic zmierzyć się z Chojniczanką II.